nuManaGa.com

Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde

  Tüm dünyada milyonlarca insanın hayran olduğu ve her yeni filmde üstüne koyarak devam eden bir yapım Karayip Korsanları. Gelişen teknolojinin nimetlerinden filmde fazlasıyla faydalanılıyor. Çekimlerin, efektlerin muhteşem olduğunu söylemeye gerek bile görmüyorum. Zaten bu hususlar her filmde on üzerinden on alıyor. Müzikler yine aynı. Serinin ilk filminden bu yana müziklerde pek bir değişiklik yok. Kötü mü? Hayır! İyi mi? Hayır! Çok çok daha iyi olabilir filmin müzikleri. Sağlık olsun. Müzikler dışında filmdeki her şey dört dörtlük dersem abartmış olmam sanırım.

  Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filminde kadroya yeni dahil olan Penelope Cruz’u herkes gibi ben de keyifle izledim. Karakter olarak filme çok yakıştığını ve de çok iyi performans sergilediğini söyleyebilirim. Jack Sparrow yani Johnny Depp’i zaten konuşmaya gerek yok. Oyunculuk adına ne gerekiyorsa yapıyor esmer adam.

  Filmin konusu hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Kahramanlarımız bu filmde Gençlik Pınarı denen yeri bulmak için maceradan maceraya atılıyorlar. Denizlerin en karanlık ismi Kara Sakal, Gençlik Pınarı denen mekanı bulmak için Jack’i katıyor önüne. Jack’i avucunun içine almak için de kızı Angelica’yı kullanıyor. Kaptan Barbossa da Kara Sakal ile yarım kalan hesabını tamamlamak için canını dişine takıp Gençlik Pınarı’na doğru yol alıyor.

  Jack Sparrow yine çok eğlenceli. Angelica ve Kara Sakal ile olan sahneler gülümsetiyor izleyenleri. Bu film Jack Sparrow’dan ziyade Kaptan Barbossa’nın intikam filmi gibi olmuş. Merkezde Barbossa ve Kara Sakal kapışması var.

  Serinin diğer filmlerine oranla aksiyon düşük fakat bu film adına olumsuz bir durumdur demek doğru olmaz. Güzel kurgulanmış, iyi bir iş var ortada. Filmdeki favori sahnemin gözyaşları için yakalanması gereken deniz kızlarının kahramanlarımıza zor anlar yaşatması olduğunu söyleyebilirim. Deniz kızlarının hücuma kalktığı sahneler gerçekten kusursuz.

  3D kalitesi ile film izlemenin de bambaşka bir keyif olduğunu belirtmek isterim. Gözlükler kimi zaman rahatınızı bozabilir fakat kusursuz bir görüntü ile film izlemek gibisi yok!

  Karayip Korsanları filmlerini takip edenler zaten bu filmi de büyük bir zevkle izleyeceklerdir. Bence sadece takipçileri değil, tüm sinemaseverler bu müthiş  filmi izlemeliler. Kaliteli, eğlenceli, heyecanlı bir film olan Karayip Korsanları Gizemli Denizler’de, izleyen herkesi memnun edecektir. İyi seyirler!

İşte filmin fragmanı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. Sevgi diyor ki:

    Eline sağlık Numan.Gerçekten doğru bir yazı olmuş.Filmi izlemiş bir seyirci olarak bende yazdıklarına katılıyorum.Keyifli zaman geçirmek isteyen herkese tavsiyedir.Şimdiden iyi seyirler..

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yalana Ne Gerek Var?
Yalana Ne Gerek Var?

  Sosyal medya büyüyor, gelişiyor... Bu güzelliği kirletenlerin ve adam gibi kullanmayı bilmeyenlerin olduğu da aşikar. Büyüyen sosyal medya ile...

Kapat