nuManaGa.com

Karaalioğlu Parkı / Antalya

  Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Antalya’da birbirinden hoş parklar var. Sahil şeridi boyunca, falezlerin üzerinde, şehrin göbeğinde… Yemyeşil ağaçlar, sanat şehrine yakışan heykeller, yürüyüş yolları… Antalya’da yaşayanlar çok şanslı. O parklardan birinden, Karaalioğlu Parkı’ndan bahsetmek istiyorum. Falezlerin üzerine kurulu olan ve müthiş manzarası ile büyüleyen bir park burası.

  Işıklar’ın hemen bitiminde ziyaretçileri karşılayan Karaalioğlu Parkı’nda Antalya’ya yakışan heykeller, gürültüden uzak yeşil alanlar ve enfes bir manzara ziyaret edenleri bekliyor. Karaalioğlu Parkı’ndan bakınca, Toroslar, Akdeniz, falezler ve güzeller güzeli Antalya ile harmanlanmış bir tablo görüyor gözler. Bu müthiş manzaraya doyum olmuyor.

   

  Buraya halk arasında Karaoğlan Parkı denmekte. Yolu Antalya’ya düşenler şaşırmasınlar. Bu alana ulaşmak için Antalya’nın en işlek yerlerinden biri olan Işıklar’ı bulmanız yeterli. Işıklar’ı yürüyüp bitirdikten sonra karşınıza Karaalioğlu Parkı çıkacaktır.

   

  Güzel Antalya’yı daha da güzel yapan parkların sayısı umarım artar. Çünkü yeşil Antalya’ya çok yakışıyor. Ayrıca Antalya’nın kış mevsiminde daha güzel göründüğünü de söylemeden edemeyeceğim. Karaalioğlu Parkı, bir yanında Işıklar diğer yanında Kaleiçi ve doyum olmayan manzarası ile ziyaretçilerini bekliyor.

  Beğendiğiniz fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Vicdanlı Görünümlü Vicdansızlar
Vicdanlı Görünümlü Vicdansızlar

  Vicdanlı görünümlü vicdansızlar! Doğan görünümlü şahin gibiler. Onlardan etrafımızda binlerce var. Çakmalar, yalancılar ama demokratikler. Herhangi bir bilgiye sahip...

Kapat