nuManaGa.com

Kalem ve Kelam Dergisi

Bu yazımda sizlere genç yazarların ve şairlerin birbirinden güzel eserlerinin bulunduğu bir dergiyi tanıtmak istiyorum. Bu güzel derginin adı: Kalem ve Kelam. Aylık edebiyat ve kültür dergisi olan “Kalem ve Kelam” henüz yeni edebiyat dünyasında. Genç ruhu, kalemi kuvvetli yazarları, kaliteli tasarımı ve çok sevdiğim arkadaşım Mehmet’in ve de ekip arkadaşlarının başarılı çalışmalarıyla çok iyi yerlere gelecek eminim. Çok çalışan ve de çok iyi yerlere gelmeyi hak eden bir ekip var Kalem ve Kelam dergisinde: Mehmet UYANIK, Esen PÜRENLİ, Abdullah ŞAHİN…

Dergideki eserler samimi ve de yalın. (Dilnevaz Neva adlı yazar bazen karmaşık ruh hallerine soksa bile. :) ) Maddi kaygılarının bulunmaması, bu işi tamamen zevk aldıkları için yapmaları bu samimi ve yalın içeriğin oluşmasını sağlıyor bence. Birkaç sponsorla yürüyor işler. Reklama boğulmamış sayfalar. Öyle dergiler var ki şiir veya yazının olduğu sayfalara bile reklam almaktalar. Bu da bende “Para için yazıyorlar.” düşüncesini oluşturmuştur hep. Tabi reklam alınacak ama bir edebiyat dergisine yakışacak şekilde olmalı diye düşünüyorum. Kalem ve Kelam dergisi ekibi bu konuda benden iyi not aldı diyebilirim. :)

Beğendiğim yazar ve şairlere gelecek olursak eğer isimlerini verip onları şımartmak istiyorum. :) Dilnevaz Neva’nın ve İnanç YENİAY’ın yazılarını, Kamil ŞAHİN ve Buse ÇELİKER’in ise şiirlerini çok beğendim. Kamil ŞAHİN’in derginin ikinci sayısında bulunan “Çanakkale Savaşı’ndan” isimli şiiri de en beğendiğim eserlerin başında gelmekte.

Dergi, Ankara, Antalya, Burdur, Denizli, Edirne,Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Manisa, Mersin, Samsun, Şırnak, Tekirdağ ve Elazığ’da okurlarıyla buluşuyor. İnşallah yakın zamanda tüm Türkiye bu güzel dergiyle tanışma imkanı bulur.  Derginin henüz internet sitesi yok. Facebook’tan dergi hakkında bilgilere ulaşmak isterseniz eğer buraya tıklayın.

Yazımı Buse ÇELİKER’in “Hüzün Gözlüm” adlı eserinden bikaç mısra ile bitirmek istiyorum:

Özlüyorum gözlerinde güneşin batışını

Bu kaçıncı bahar heyhat sen yoksun.

Yüreğim sancıların en acısını işliyor

Son cemre aylar oldu tenime dokunalı;

Yağmur yağmalı,çöle döndüm.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , ,
  1. Bi Fincan Kahve diyor ki:

    Yanlış değilsem bu derginin ikinci sayısı için matbaayı ben ayarlamıştım. Kendimi bildim bileli bir dergi çıkartma sevdasındayım ancak ben de atanayım da maddi özgürlüğüm gelsin diye bekleyenlerdenim… :)

  2. Mehmet Uyanık diyor ki:

    Numanım bu güzel ve ilginç tespitlerin için teşekkür ederim. Sana daha çoook yazdırırız bunları inş 😀

  3. Berkay diyor ki:

    Bilgiler için teşekkürler NumanAga. Umarım ülkemizdeki okuyucu sayısıyla birlikte bu derginine takipçileri artar. :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Erasmus Dünyasından Biri
Erasmus Dünyasından Biri

Benim gibi Polonya'ya gidecek arkadaşlarımla havaalanında buluştuk. Annem ve babam da beni yolcu etmek için oradaydılar. Hem beni hem de...

Kapat