nuManaGa.com

Kadir Has Stadyumu / Kayseri

Kayseri, son yıllarda en çok gelişen şehirlerimizden biri. Bu güzel Anadolu şehrinin gelişmesinde ve birbirinden kaliteli alanlara sahip olmasında Kadir Has’ın katkısı oldukça büyük. Memleketi için birçok proje üreten ve bu projelerin hayata geçmesi için elinden geleni yapan Kadir Has, teşekkürlerin en büyüğünü hak ediyor. 2007 yılında vefat eden yardımsever iş adamı, Kayseri’ye bıraktığı eserlerle yaşayacaktır.

Kayseri’nin en önemli yapılarından biri olan Kadir Has Stadyumu’nun yapımında Kadir Has’ın emeği büyük. Tamamen yerli mimarlar tarafından tasarlanan Kayseri Kadir Has Stadyumu, harika görüntüsü ile şehre ayrı bir hava katıyor.

  Stadyum Türkiye’nin en iyilerinden. UEFA’nın dört yıldız verdiği bu önemli yapı, sadece Kayseri’nin değil, ülkemizin de gururu. Kadir Has Stadyumu’nun özelliklerine bir göz atalım:

  • Stadyumun kapasitesi 32.864’tür.
  • Tesis 500 araçlık geniş bir otoparka sahiptir.
  • Kadir Has Stadyumu’nda toplam 4 adet soyunma odası mevcuttur. Bu alanlarda havuz, masaj bölümleri de bulunmaktadır.
  • Stadın içerisinde oyuncular, taraftarlar için hemen her türlü konfor düşünülmüştür.
  • Çok amaçlı salonlar, basın odaları gibi ayrıntılar bu yapıyı ayrıca değerli yapmaktadır.
  • Bu yapı, UEFA normlarına tamamen uyan nadir stadyumlarımızdandır.
  • Stadyumda tribün ısıtma sistemi ve saha ısıtma sistemi mevcuttur.
  • Burada Türkiye’nin en büyük dev ekranı bulunmaktadır.

 

Kadir Has Stadyumu, sadece futbolun havasının solunacağı bir alan değil, komple bir tesis olarak göğsümüzü kabartıyor. Kayseri’ye yolu düşenler bu harika stadı mutlaka gezsinler. Stadyumdaki görevliler ziyaretçilerle yakından ilgileniyorlar; Kadir Has Stadyumu’nu görmek ve bu eserin özelliklerini öğrenmek isteyenlere ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar.

Stadyumun yakınından raylı sistem geçmekte. Ayrıca otobüsler de Kadir Has Stadyumu’na gitmek isteyenler tarafından tercih edilebilir. Bu alana ulaşmak gerçekten çok kolay.

8 Mart 2009 tarihinde açılan ve o günden beri birçok önemli müsabakaya ev sahipliği yapan Kadir Has Stadyumu, müthiş görüntüsü ile Kayseri’yi ve güzel ülkemizi süsleyen bir eser. Teknik ve sportif açıdan eksiksiz oluşu da cabası.

İnşallah burada bir gün Trabzonspor Kayserispor maçı izlemek şahsıma nasip olur.

Beğendiğiniz fotoğrafı -üzerine tıklayarak- daha büyük boyutlarda görebilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Devletin Derinliklerinde
Devletin Derinliklerinde

  Gazetecilik alanında ciddi bir yeri olan ve birçok ödülle araştırmaları taçlanan Saygı Öztürk'ün önemli kitaplarından biri Devletin Derinliklerinde. Doğan Kitap...

Kapat