nuManaGa.com

Kaddafi Türkiye’ye Yardım Etti Mi?

  Kaddafi hunharca öldürüldü. Libya bayrağını bile değiştirdi. Libyalılar güya özgür oldu. Amerikan dolarının fethettiği ülkelerden biri olmaya boyun eğen Libyalılar zamanında kralı devirip halkını kurtaran liderlerine acımadılar. Peki Kaddafi halkına acı mı çektiriyordu? Bu konu üzerine birçok kişi atıp tutuyor ama hiçbiri Kaddafi’nin kendi halkına eziyet ettiğini ispatlayamıyor. Gazetecilerimiz durmadan sallıyor…

  “Eden bulur!” mantığı ile herkes Kaddafi’ye saldırıyor. Peki bu Kaddafi ne yaptı arkadaşlar? Orta Doğu’da Amerika ve İsrail hakimiyeti istememesi sadece o ülkelerin değil gazetecilerimizin de işine gelmiyor. Çünkü Amerikan fonlarından aldıkları paralar ile kalem konuşturan yazarlar tutmuş gazetelerdeki köşeleri. “Kaddafi halkına acı çektirdi.” diyenler bir tane örnek versin! Örnek yok! Çünkü Libya halkı refah içinde yaşıyordu. Elbette yönetime karşı çıkanlar vardı ve baskı görüyorlardı fakat kılıçtan geçirilenler olmadığını da herkes çok iyi biliyor. Parayla tutulan sözde askerler Kaddafi’yi katlettiler ve sağ olsun biricik Amerika Birleşik Devletleri’ne petrolü teslim ettiler. Sıkıntıda olan Amerika bu sayede yeniden maddi açıdan eski gücüne kavuşacak.

  Peki Kaddafi ile Türkiye’nin ilişkileri nasıldı? Libya ve Türkiye arasında pek problem yaşanmadı. Bir dönem çadırda yapılan konuşmaların çevirmen tarafından yanlış çevrilmesi gibi meseleler olmuştu ama çok büyük problemler değildi. Başbakanımız Sayın Erdoğan’ın da Kaddafi ile ilişkileri gayet sıcak idi.

  Diğer bir konu ise yardım meselesi. Kaddafi Türkiye’ye yardım etti mi? Çoğu kişi bilmez belki. Kaddafi Türkiye’ye yardım etmiştir. Gazetelerde ve diğer medya organlarında dile getirilen bu husus oldukça önemli. Kıbrıs Barış Harekatı yapılırken Kaddafi Türkiye’ye yardımlarda bulunmuştur. Zor zamanda Türkiye’ye silah yardımında bulunan Kaddafi Türkiye ile ilişkilere her zaman önem vermiştir.

  Türkiye’ye yardım eden birine zor gününde sırtımızı döndük. Amerika’nın ve diğer katil ülkelerin sömüreceği Libya Kaddafi’yi çok ama çok arayacak! Artık çok geç…

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,
  1. Berserk Kocaman diyor ki:

    Abi bu adam ülkesine sosyalizm getirdikten sonra 10 sene içinde harika bi yükselişe geçirdi ülkesini. Ki Amerika durdurmak için sudan sebeplerle girip bombalamıştı.
    Bi kuruş imf borcu olmayan, öğrencisi, evleneni, araba almak isteyeni insanı refah içinde yaşayan bi ülkeydi. Yazık ettiler kendilerine.. Selamlar abi..

  2. behlül diyor ki:

    Kesinlikle katılıyorum. Eline sağlık. Güzel bir yazı yazmışsın.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Libyalılar İntihar Etti
Libyalılar İntihar Etti

  Libyalılar kendi içlerinden çıkan liderlerini vahşice katlederek özgürlük kazandıklarını sanıyorlar. Gerçeğin öyle olmadığını ve aslında özgürlüklerini yitirdiklerini elbet bir...

Kapat