nuManaGa.com

JQuery Colorbox Uygulaması

  WordPress ile oluşturduğunuz sayfanızdaki resimlere tıklandığında yeni yahut bulunulan sayfada açılır. Konu, yazı işte o zaman önemini yitirir. Ziyaretçilerin birçoğu yazıyı yeniden incelemek için geri dönmez. Haliyle yazılanlara yazık olur. Bu durumdan kurtulmaya ne dersiniz? Sayfanızda bulunan fotoğrafların, resimlerin, lightbox efektleri ile açılması ve daha şık bir görünüm ile materyalleri ziyaretçilerinize sunmak için “JQuery Colorbox” adlı eklentiyi kullanmanız yeterli olacak. Bu eklenti WordPress ile sayfalar oluşturanları çok memnun edecek ve sayfalara ayrı bir güzellik katacak.

  Farklı efektler ile fotoğrafların görüntülenmesi sağlayan eklentinin Türkçe dil seçeneği de mevcut. Eklentiyi kurmak oldukça kolay. Sayfa sonundaki bağlantıdan indirdiğiniz .zip dosyasının içindekileri “wp-content/plugins” klasörüne attıktan sonra, kontrol paneline girerek eklentiyi aktif hale getirin. Son olarak ayarlar bölümünden “JQury Colorbox” sekmesine tıklayarak efektleri ve uygulanacak alanları seçin. “Tüm resimlerde JQuery Colorbox kullan.” seçeneğini tıklamanızı öneririm.

  11 farklı efekt seçeneği ile bu güzel eklenti kullananları kesinlikle memnun edecektir.

 → Eklentiyi indirmek için tıklayın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. Mustafa YILDIZ diyor ki:

    Eklantinin nasıl kullanıldığı hakkında bilği verebilseydiniz çok daha güzel olurdu.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Google Chrome Kullananlara Ufak Bir Öneri
Chrome Kullananlara Ufak Bir Öneri

  Sanal alemin olmazsa olmazı tarayıcılar. Yoksa nasıl gezeceğiz internet sayfalarını? Bu olmazsa olmaz grubun içinde son yıllarda en çok...

Kapat