nuManaGa.com

İyi ki Varsınız

Son yıllarda müzik piyasasına renk ve hareket getiren iki isim Mustafa Ceceli ve Sıla Gençoğlu. İkisinin de sesi ve şarkıları muhteşem. Özel hayatlarıyla gündeme gelmeyen sayılı ünlülerimizden olmaları da ayrıca takdire değer. Her kesimden ve her yaştan insanın beğenisini kazanmaları her şeyi açıklıyor aslında. Yüreklere dokunan eserlere imza atan bu iki isme sektörün ve müziği kulağıyla dinleyen herkesin çok ihtiyacı vardı demek yanlış olmaz.

Bir nesil magazin programları ile büyüdü ülkemizde. Magazin programları ile büyüyen nesil ucuz programlarda gördüğü herkesi sanatçı zannediyordu ne yazık ki. Zaten bir dönem magazin programları sayesinde sanatçı yaftası yapıştırılanların günümüzde sesinin çıkmaması her şeyi açıklıyor. Şükürler olsun artık o programlar yok denecek kadar az ve sanatçı yaftası herkese yapıştırılmıyor.

Gelelim Mustafa Ceceli ve Sıla’ya. Müzik piyasasının içinde uzun süredir bulunmalarına rağmen seslerini duyurmaları biraz geç oldu. Olsun… Geç olsun da güç olmasın. Birbirinden güzel şarkılara imza atan bu iki isim son yıllarda en çok dinlediğim şarkıcıların başında geliyorlar. Beni tanıyanlar doksanların unutulmaz pop şarkılarını ne kadar çok sevdiğimi ve hala doksanların ruhu ile yaşadığımı bilirler. Mustafa Ceceli ve Sıla yüreğime hitap ediyor. Şarkıları doksanların duygusal şarkıları gibi.

Mustafa Ceceli ve Sıla imzalı albümlere de değinmek gerek. Her iki ismin en çok takdir ettiğim yanı albümleri için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışmaları. Mustafa Ceceli ve Sıla albümlerinde birkaç hit şarkının arkasına sığınmak gibi taktikleri görmüyoruz. Her şarkı hit olabilecek kalitede. Albümleri dinlerken şarkı atlamaya gerek kalmıyor.

Yaptıkları müzik ile kendilerini kanıtlayan Sıla ve Mustafa Ceceli kısa zamanda benim, onun, şunun kısacası halkımızın gönlünde taht kurmayı başardılar. Gelecek yıllarda daha kaliteli işler yapacaklarına şahsen benim şüphem yok.

Gittikçe elektronikleşen, basitleşen şarkıcıların olduğu bu ortamda kaliteli müzik yaptığınız için teşekkürler Mustafa ve Sıla.

Mustafa Ceceli ve Sıla düeti: Bekle.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Armageddon
Armageddon

  Bazı filmler vardır yirmiş beş kez izlense bile bıkılmaz. Konusu, oyuncuları, kurgusu alıp götürüverir izleyenleri her seferinde. İşte onlardan...

Kapat