nuManaGa.com

İstiklal / İstanbul

  Kimileri İstanbul’u Taksim’den, İstiklal’den ibaret zanneder. Öyle değildir ama çok değerlidir Taksim ve İstiklal. Tarihi, barları, eğlence mekanları, kafeleri, ara sokakları muhteşemdir İstiklal’in. Ben de çok severim kendilerini. Müthiş bir zevktir benim için İstiklal’i adımlamak. Saatlerce bir ileri bir geri gitsem sıkılmam. Yorulursam dalarım bir kafeye. Kahvemi yudumlarım, dinlenirim. Sonra tekrar tekrar adımlarım İstiklal’i.

  İstiklal kalabalıktır, insan doludur… Yirmi dört saat boyunca bir an olsun boş kalmaz. Canlıdır, yaşar ama hiç yorulmaz. Gelen kimseyi geri çevirmez. Bunun için mi hep eylemler orada oluyor acaba?

  İstiklal sadece bir eğlence alanı, tarihi bir yer değil benim için. İstiklal özgürlük demek. Gitar, klarnet çalıp şapkasında bozukluk biriktiren müzisyenler; tiyatro bileti satmaya çalışan genç oyuncular; farklı tarzlarıyla hiç olmadıkları kadar rahat yürüyen bireyler; eğlence mekanlarından taşan müzik sesleri… Türkiye’de insanların bu denli rahat ve özgür olduğu bir yer daha yok.

  İstiklal İstanbul değildir ama; eksik kalırdı İstanbul İstiklal olmasa!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sonsuz
Sonsuz

  Kulağıma Leman Sam'ın sesi geliyor. "Bu yalnızlık acısı bir gün geçer mi? Sonsuzluk, sıla var mı..." diyor Leman Sam...

Kapat