nuManaGa.com

İstihbarat Almıştık

  Ne yazık ki her güne terörle uyanır olduk. PKK adlı şerefsizler grubu ülkemizin dört bir yanında masumların canına kastederken, siyasilerimiz hiçbir şey yapmayarak -haklarını yemeyelim, kınama mesajları yayınlıyorlar- meydanın boş kalmasına neden olmaktalar. Meydan boş kalınca her yerde itler, çakallar ortaya çıkar: İşte PKK! Aslında it ve çakal benzetmesi de hoş değil; çünkü adı geçen hayvanların bile duyguları var.

  PKK ile mücadelede önemli sıkıntılar yaşandığı açıkça ortada. Bunları anlamlandırmak için uzman olmaya gerek yok. Özellikle istihbaratta bir problem olduğu görünmekte. Yaşanan her üzücü olayın ardından haber bültenleri, gazeteler, internet sayfaları bir kişinin “İsihbarat almıştık.” şeklindeki cümlesine yer veriyor.

  PKK adlı haysiyetsizler kalabalığının her yaptığı eylemin ardından istihbarat alındığı şeklinde haberler okumaktan gerçekten yoruldum. Bir kişi de çıkıp sorsun: Madem istihbarat aldınız; peki neden önlem almadınız? Türkiye’nin alan olarak en küçük bölgesinde üç beş çapulcuyu bulamamak ve önlem almamak istifaları ve görevden almaları gündeme getirmeli. “Birkaç kişi için değmez…” diye düşünenlerden bu tarz bir icraat beklemek yersiz biliyorum; lakin en azından halkımız biraz sorgulayıcı olmalı.

  “İstihbarat var, tedbir neden yok? İstihbarat almak mı yoksa bu istihbaratın ardından harekete geçip, sonuca ulaşmak mı önemli?” diye sorarlar adama!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Antep Gazi Olur Ama Teslim Olmaz
Antep Gazi Olur Ama Teslim Olmaz

  O bıçaklar nerenize dayandı? Kanlı ellerinizle kınama mesajları yayınlamayın. Kutlu bir günde Gaziantep'in hain bir saldırıya uğramasına sebep olanlar...

Kapat