nuManaGa.com

İstanbul

  Anadolu sana hasrettir her daim. Güzelliklerden bahsediyorsak bil ki ilk sırada sen varsın. Çoğumuz hiç görmedi seni. Yine de biliriz her köşeni. Kız Kulesi’ni, Galata’yı, Topkapı’yı, mis gibi boğaz havasını… Farkında olmadan seninleyiz İstanbul. Uzak diyarlarda olsak bile seninle beraberiz. Seni güzel yapan her şeyi çok seviyoruz. Ve hayallerle yaşıyoruz. Bir gün gelip koynunda uyumanın, havanı solumanın hayaliyle!

  Şanslı olup sana kavuşanları kıskanmamak mümkün mü? Keşke ile başlayan cümleler dökülür dudaklardan ve sana kavuşanların tez zamanda dönmesi beklenir. Senden haber almak için yollar gözlenir, bakışlar uzaklara kilitlenir…

     

  Ben de şanslı olanlardanım İstanbul. Havanı soludum, koynunda uyudum, nazlı bakışlarında kayboldum… Karış karış gezdim dört bir yanını. Yorulmadım! Zamana inat koştum zamanın izlerini saklayan caddelerinde. İstiklal’de, Galata’da, Asmalımescit’te… Ve şairlere hak verdim. Sana aşık olmamak mümkün değil!

  Aziz İstanbul, Canım İstanbul, Der Beyan-ı Şeref-i İstanbul, Cennetten Bir Köşe İstanbul, Bir Gün İstanbul’da, İstanbul’u Dinliyorum… Her yerdesin ve çok güzelsin nazlı İstanbul!

  Beğendiğiniz fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiyeli Değilim
Türkiyeli Değilim

  Türküm, doğruyum, çalışkanım... Yıllardır iç ve dış hainlere karşı koydu bu ülke. Yine karşı koyacaktır! Mesele yıllardır süre gelen...

Kapat