nuManaGa.com

İstanbul TÜYAP’ta Güzel Dakikalar

Dünyanın en önemli kitap fuarlarından biridir İstanbul’da düzenlenen ve birçok kişinin kitaplara kavuştuğu güzel dakikalar barındırır içinde bu fuar. Ben kitapları görünce kendinden geçenlerdenim. Tüm yayınevlerini tek tek gezerim, yeni çıkanı, eski baskıları, yenilenen baskıları incelemeye doyamam. Neredeyse tüm arka kapak yazılarını okurum. Zaten fuarlar bunun için değil mi?

Kitap fuarları, ucuz kitap almak isteyenlerin değil, ulaşamadığı eserleri elde etmek ve daha fazlasına sahip olmak arzusunda olanların mekanıdır. Çünkü ucuz kitap internette var. İnanın birçok internet sitesinde fuarlardakinden ucuz kitap bulmak mümkün oluyor; ama bu mümkün durumların içine manevi bir şey koymak imkanı ise bulunmuyor. Bir yayınevinin yeni çıkardığı kitaplara dokunarak arka kapak yazılarını okumak kadar keyif veren bir şeyden mahrum bırakır kitapseveri internet denen sığ alan. Hem bir de bakmışsınız bir köşede sevdiğiniz, kitaplarına değer verdiğiniz bir yazar imza dağıtıp sohbet etme şansını sunuyor. Haydi, doğru oraya!

Üstat Nuri Pakdil ile TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nda.

Üstat Nuri Pakdil ile TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda.

İstanbul’da Türkiye’nin en büyük kitap fuarı yapılıyor. Yerli, yabancı birçok yayınevi burada okurlarla buluşuyor. Büyük bir panayır. İlk kez katıldığım bu fuarda harika vakit geçirdiğimi, birçok yazarla, ressamla, heykeltraşla tanışarak sanatın her alanının ne kadar değerli olduğunu bir kere daha kavramış olduğumu belirtmek isterim. Ayrıca bol bol kitap alarak hem kendi heybemi doldurdum hem de öğrencilerimi mutlu ettim. En güzel hediye neydi, kitaptı. Yeni nesil kitapla arasındaki bağı gevşek tutsa bile bu böyledir: En güzel hediye kitaptır.

Bu fuarda yalnızca kitap yok. Resim sergileri de, heykeltraşların eşsiz çalışmaları da görücüye çıkıyor. Komple bir sanat organizasyonu demek yanlış olmayacaktır bu fuar için.

Antalya, Konya, Kocaeli… Farklı şehirlerdeki fuarlar da gayet başarılı; ama İstanbul elbette bir başka. Yazarların ve yayınevlerinin katılımı bir hayli fazla ve bu katılım kitapseverleri memnun etmekte. Şehir dışından gelenler için şunu söylemeli. Ulaşım zor değil. Birçok otobüs firmasının TÜYAP Durağı’na servis aracı bulunuyor.

Kitap fuarlarını kaçırmayın, hele İstanbul’dakine mutlaka katılın. Her sene gittikçe güzelleştiğini ve kalitenin arttığını söylüyor müdavimleri. Bakalım seneye nasıl olacak.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
sondansonra
Sondan Sonra

Tiyatro, hayatımızın bir parçası olmalı diye düşünmekteyim. İmkan varsa ayda birkaç oyuna gidilmeli. Evet imkan varsa... Ne yazık ki küçük...

Kapat