nuManaGa.com

İsrafil Deresi / Denizli

Denizli sınırları içerisinde birbirinden güzel mekanlar bulunmakta. Antik şehirlerin yanı sıra doğa ile iç içe vakit geçirilebilecek yerlerin sayısı da oldukça fazla. İşte onlardan biri İsrafil Deresi. Başkarcı Belediyesi’nde bulunan İsrafil Deresi, Denizli’ye sadece 15 km uzaklıkta. Temiz havası, sakinliği ile ziyaretçilerine huzur veren bu güzel yer şehrin gürültüsünden, tozundan bunalan herkesi rahatlamaya çağırıyor. Sakin sakin akan bir dere, tertemiz bir hava, yeşilin tonları, sessizliğin rahatlatan sesi… Bu güzelliklere karışmak için yarım saat yolculuk yapmak yeterli.

Yeşilin, sessizliğin hakim olduğu mekanlara ulaşmak için genellikle uzun yolculuklar yapmak gerekir. İsrafil Deresi’ne ulaşmanın kısa ve kolay olması bu güzel yerin değerini daha da artırıyor. Denizli şehir merkezine çok yakın olan İsrafil Deresi’ne ulaşmak için yarım saat süren bir yolculuk yapmak yeterli oluyor. Tabi aracınız varsa yarım saat sürüyor. Bisikletle İsrafil Deresi’ne gitmek isteyenlerin epey pedal çevirmesi gerekmekte.

İsrafil Deresi’ne ulaşmak için Denizli şehir merkezinden Yenişehir’e doğru yol almak gerekiyor. Yenişehir’de bulunan Denizli Adalet Sarayı’nı geçip, kavşaktan sola döndükten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip ederek Başkarcı Belediyesi’ne ulaşabilirsiniz. Başkarcı Belediyesi’ne varınca mutlaka birilerine sorun. Çünkü dar sokaklarda nereye gideceğini şaşırıyor insan. Tabela bulunmamasının zorluk çıkardığını da eklemek gerek.

İsrafil Deresi’ne gitmeden önce mutlaka kumanyanızı hazırlayın. Temiz hava acıktırıyor. “Kumanya hazırlayamam…” diyorsanız Başkarcı’daki bir marketten yiyecek temin edin. Yoksa aç kalırsınız. Çünkü Başkarcı son durak. Yukarılara çıktıkça bakir, sessiz bir mekan sizleri karşılayacak. Haliyle bakkal bulmanız mümkün değil.

 

Birkaç tane de özel cümle yazmak istiyorum müsadenizle. İsrafil Deresi’ne gitmek benim ve dostlarım için çok önemliydi. Çünkü defalarca plan yapmıştık ve maalesef hava şartları nedeniyle planlarımız hep suya düşmüştü. Geç de olsa gerçekleştirdik! Uzun süre önce planladığımız fakat hava muhalefetleri nedeniyle sık sık ertelediğimiz doğa yürüyüşü organizasyonumuzun gerçekleşmesinin mutluluğu gün boyunca yüzlerimizden, gözlerimizden okunuyordu diyebilirim. Bu organizasyon ile birlikte bir kez daha insanın sevdikleriyle beraber bir şeyler yapmasının güzelliğinin farkına vardım. İsrafil Deresi’nde zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile. Doğa yürüyşümüzün bu denli keyifli geçmesinde dostlarımın payı gerçekten çok büyük. Ayrıca İsrafil Deresi’nde tanıştığımız ve atlarıyla fotoğraflar çekinmemizi sağlayan arkadaşlara da teşekkürler.

 

Böyle güzel mekanların verdiği huzur, şehrin gürültüsüne ve hayat koşuşturmacasının yadigarı olan yorgunluklara epey bir süre kalkan oluyor. Denizli’de bulunan, Denizli’ye yolu düşen, şehrin tozundan, gürültüsünden bunalan, huzur arayan, keyifli bir doğa yürüyüşü yapmak isteyen herkese İsrafil Deresi’ni tavsiye ediyorum. Mutlaka gezin, görün gari!

İsrafil Deresi’nden kareler (slayt gösterisi-13 fotoğraf):

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Slayt gösterisini izleyemeyenler Flash Player adlı programı kurmalılar.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. metin diyor ki:

    -agam söylediklerinin hepsine kayıtsız şartsız katılıyorum =) israfil deresine herkesin gitmesi lazım temiz hava bol eğlence =)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Nükleere Karşıyız!
Nükleere Karşıyız!

  Her şeyimizi tam yaptık, sıra nükleer enerjiye geldi. Gençler işsiz, öğretmenler atanamıyor, suç oranı günden güne artıyor, emekliler aç... Önemli mi...

Kapat