nuManaGa.com

İsim Şehir Hayvan

  Yılmaz Özdil yazıları… Türkiye gerçeklerini anlatan, insanı damardan yakalayan, yalan yahut yanlış barındırmayan yazılar. Yılmaz Özdil… Akıllı, güçlü, korkusuz, gördüklerini ve bildiklerini ne olursa olsun söylemekten çekinmeyen bir adam. İsim Şehir Hayvan… Korkusuz adamın gerçekçi, kaliteli, önemli yazılarının bir araya getirildiği müthiş bir eser. Dikkat ettiyseniz hiçbir olumsuzluk yok. Olamaz da zaten. Bir şeyin içinde Yılmaz Özdil varsa, o bir şeyin altına imza attıysa olumsuzluk kelimesi uğrayamaz o civarlara. O varsa karanlıklar hep uzaklarda kalmak zorunda.

  İsim Şehir Hayvan 473 sayfa. Doğan Kitap vasıtası ile kavuşuyor okurlar bu kitaba. Deneme türünde bir eser bu. Okurken sevindiğimiz, üzüldüğümüz, şaşırdığımız Yılmaz Özdil yazıları İsim Şehir Hayvan’da ölümsüzleşiyor.

  Köşe yazıları tozlu arşivlerde unutulmaya mahkum olurlar. Yılmaz Özdil yazıları hariç! Çünkü Yılmaz Özdil günü kurtarmıyor. Yazdığı yazılar gelecekte yaşanacak birçok şeyin habercisi olduğundan daima sıcak kalıyor, kalacak. Sosyal paylaşım sayfalarına baktığımızda Yılmaz Özdil’in yıllar önce yazdığı yazıların bile hala okunduğunu, gönderildiğini görüyoruz. İsim Hayvan Şehir adlı Yılmaz Özdil kitabı da yılların getirdiklerine yenik düşmeden, her daim okunan bir eser olacaktır. Çünkü içinde barındırdıkları, seneler sonra da bu ülkenin yaşayacaklarıdır.

  Deneme türüne dahil olan İsim Hayvan Şehir, her gün Yılmaz Özdil yazılarını okumaktan zevk alanlar için daha da önemli. Benim gibi Yılmaz Özdil yazılarını gazeteden kesip biriktirenler olduğunu biliyorum. Bu kitap sayesinde gazete parçalarına gerek kalmıyor. Neredeyse tüm yazıları arşivlemiş oluyoruz. Dönem dönem açıp okumak gerçekten çok keyifli olacaktır ve bu eserin kitaplıklarda bulunması gelecek nesillere Yılmaz Özdil’in müthiş yazılarının aktarılmasının önünü açacaktır.

  Kalemin kılıçtan, makamlardan daha üstün olduğunu mu görmek istiyorsunuz? Türkiye’nin acı, tatlı gerçeklerine vakıf olmak düşüncesinde misiniz? Doğru ve samimi yazılar ile dolu bir eser mi arıyorsunuz? Yılmaz Özdil’in İsim Şehir Hayvan adlı eseri fazlasıyla memnun edecektir.

  Sen çok yaşa Yılmaz Ağabey!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Türkçevizyon
Türkçevizyon / Denizli

Yırtınıyoruz Eurovision diye. Her sene kimin gideceği konusundaki tartışmaların gündemi meşgul etmesi sinir bozucu. Türkçemizi hiçe sayıp İngilizce şarkılar ile...

Kapat