nuManaGa.com

Ip Adresi Nasıl Değiştirilir?

  Ip adresi önemli konu. Engellenenler, uzaklaştırılanlar, iz bırakmak istemeyenler… Ip adresini değiştirmek isteyen binlerce kişi var. Bu işlemi yapmak için programlar üreten firmalar bile var. Anlayacağınız o ki artık ip adresi değişikliği piyasa olmuş durumda ve bu işten para kazananlar var. Aslında sanal alemde izinsiz işler yapmıyorsanız ve sadece engellendiğiniz sitelere girmek istediğiniz için ip adresinizi değiştirmek niyetindeyseniz programlara, yamalara, beklemelere hiç gerek yok. Basit bir yöntem ile ip adresinizi değiştirebilir ve sizi engelleyen sayfalara rahatlıkla yeniden girebilirsiniz.

  Gelelim ip adresini değiştirmek için yapacağımız işlemlere. Öncelikle masaüstünde yeni bir metin belgesi oluşturuyoruz. Ardından aşağıdaki kodları oluşturduğumuz metin belgesinin içine kopyalayıp kaydediyoruz. Metin belgesini kapatıp çıkıyoruz. Daha sonra metin belgesinin “.txt” olan uzatısını “.bat” yapın. Hepsi bu kadar.

Kod:

@echo off
echo Eski Ip Siliniyor
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
echo Ip Adresiniz Yenileniyor
ipconfig /renew
exit

  Yukarıdaki işlem vasıtası ile fazla uğraşmadan ip adresinizi değiştirmeniz mümkün. Engellendiğiniz internet sayfalarına girmek için artık önünüzde engel yok.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft Office Picture Manager Keşfedilmeli
Microsoft Office Picture Manager Keşfedilmeli

  Hemen her bilgisayarda yüklü artık bu program. Kimileri sadece fotoğraflarını açmak için kullansa da, aslında çok farklı özellikleri var...

Kapat