nuManaGa.com

Sitesi Olanlara Ufak Bir Tüyo

  İnternet sitesi olan herkes arama motorlarında üst sıralarda çıkmak ister. Hatta kimi site sahipleri bu durumu o kadar çok kafaya takar ki bir sürü yol denerler. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak ve sayfalarının değerini artırmak için uğraşan internet sitesi sahipleriyle kendi siteme yazı eklerken kullandığım bir yöntemi paylaşmak istiyorum. Gogıl’ın nimetlerinden daha fazla yararlanmak için bu basit yöntem epey katkı sağlıyor.

  Sitenizin üst sıralarda gözükmesi için özgün içerikleriniz olması gerektiğini unutmayın. Ne yaparsanız yapın özgün içeriğiniz yoksa Gogıl’ın olanaklarından faydalanamazsınız.

  Gelelim kullandığım basit yönteme. Yöntem oldukça basit. Yazdığımız yazıya etiketleri eklemeden önce Gogıl’a giriyoruz ve yazdığımız yazı için etiket arıyoruz. “Eski Mahalleler ve Konaklar” başlıklı yazımı ele alarak bir örnek vereyim. Bu yazı Afyon’da bulunan tarihi konaklarla ve eski sokaklarla ilgili. Gogıl’a girip “Afyon” yazıp boşluk bırakıyorum. Gogıl sağ olsun bize en çok aranan kelimeleri sıralıyor. “Afyon” kelimesi ile istediğiniz sonuçlara ulaşamazsanız “Afyon ta” şeklinde deneyin. İlk sırada “Afyon tarihi yerleri” gelecektir. Bu yazımızla alakalı bir sonuç. Hemen bu kelime grubunu etiket olarak yazımıza ekliyoruz. Bu şekilde yaptığımız aramalar sayesinde kullanıcıların en çok arama yaptığı kelime gruplarına ulaşmış ve Gogıl’ın beğenisini kazanmış oluyoruz. Ayrıca bu yöntem sayesinde daha çok kullanıcı tarafından ziyaret edilme şansımız da artıyor.

  Bu basit yöntem sayesinde hem Gogıl ile iyi geçinmş oluyoruz hem de “Ne etiket yazsam da çok kişi tıklasa?” gibi soru işaretlerinden kurtulmuş oluyoruz. Ben bu yöntemin çok yararını gördüm. Sitemde çok az içerik bulunmasına rağmen bir yıl sonunda Gogıl sayfama Pagerank değeri olarak 2’yi uygun gördü. (4 Şubat 2011) Az içerikle çok iş yapmanın özgün içerikle daha çok ilgisi var ama bu yöntemin de önemli ölçüde katkı sağladığını söylemeliyim.

  nuManaGa.com‘un faydasını gördüğü bu yöntem umarım işinize yarar. Bu arada bu yöntemin patenti nuManaGa.com‘a aittir. Buradan araklayıp bazı kimseler seo uzmanı havalarına girmesinler. Zaten üç site sahibinden ikisi seo uzmanı oldu başımıza. Neyse… Tüm internet sitesi sahiplerine iyi çalışmalar.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , ,
  1. mehmet diyor ki:

    İyi paylaşım olmuş.Elinize sağlık.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Eski Mahalleler ve Tarihi Konaklar
Eski Mahalleler ve Tarihi Konaklar / Afyon

Afyon'da bulunan tarihi konaklara ve eski mahallelere hayran kaldım. Sanki bambaşka bir diyardaydım bir kaç saatliğine. Nasıl derler... Mistik bir...

Kapat