nuManaGa.com

İnsanım İnanmasın

  İç ve dış mihrakların oyunları her daim ülkemizi tahdit etmekte. Bunu çoğumuz önemsemiyoruz. Çünkü alıştık. Yüzyıllardır bu coğrafya üzerinde sahnelenen oyunların odak noktasında hep Anadolu var. Gelecek yüzyıllarda da farklı olmayacak. Önlemler alınmalı, Türkiye güçlü olmak için çalışmalı… Tamam ama en önemlisi insanını korumalı. Özellikle sahte fikirlerin insanları kuşatmasını engellemeli.

  Türkiye’nin değer verdiği, önemsediği konular hemen her televizyon kanalında, gazetelerde masaya yatırılıyor. Saçma tartışmalar saatlerce sürüyor. Amaç halkımızın önemsediği konuların değerini düşürmek. Bu doğrultuda yapılan yayınlar, yazılan yazılar, kurulan internet siteleri düşünüldüğünde tüm bunların demokrasi kılıfı altında bizlere giydirilmeye çalışan elbiseler olduğunu görmek güç değil. Yani amaç değer verdiğimiz şeyleri önemsizleştirmek.

  Milli bilinç üzerinde o kadar oynandı ki “Türk’üm” demenin faşistlik olduğunu düşünenler var artık. Bu gerçekten çok acı. Diğer bir husus ise KKTC ile alakalı. Türk televizyonlarındaki boş yayınları ve fikri, kalemi satılık köşe yazarlarını takip edenler KKTC’nin gereksiz olduğunu düşünmeye başladı. Hatta ömründe KKTC ile ilgili bir cümle okumayan bireyler şimdilerde boş boş taraf olma derdine düştü. KKTC’nin ne kadar önemli olduğunu anlamak için haritaya bakmak bile yeterli aslında. Her şeyden öte orada yaşayan Türk kardeşlerimiz çok değerli. Kalemleri satılık yazarların, değerlerini köşe yazarlarının satılık fikirlerine bağlayan düşünme yoksunu insanların değerini konuşmak lazım aslında.

  KKTC çok ama çok önemlidir; bizim insanımızın vatanıdır. Milli bilinç çok kıymetlidir; bu ülkenin var olmasını sağlayan en önemli değerdir. Ağzı olan konuşuyor ve daha çok satılıklar sahne alıyor. Ne olur satılık yazarlara ve medya organlarına insanım inanmasın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Karaalioğlu Parkı
Karaalioğlu Parkı / Antalya

  Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri olan Antalya'da birbirinden hoş parklar var. Sahil şeridi boyunca, falezlerin üzerinde, şehrin göbeğinde... Yemyeşil...

Kapat