nuManaGa.com

İncir Reçeli

  Aşk filmlerinden pek haz etmem. Tıslayarak konuşan ve gizemli olmaya çalışan adamlar, pervane olan kadınlar… Samimiyetsiz, bize uzak oluyor genellikle günümüz aşk filmlerinde anlatılanlar. Bu nedenle aşk temalı filmleri nadiren izlemekteyim. “Peki İncir Reçeli’ni neden izledin?” diyenlere yokluktan izlediğimi söylemek isterim. Dört dörtlük bir film değil İncir Reçeli fakat bu filmin piyasadaki birçok filmi katlayacağı da aşikar.

  Klasik bir konusu var filmin. Televizyon kanallarına skeçler yazarak hayatını kazanan ve büyük senaryolara imza atmak isteyen Metin ile barda tanıştığı Duygu’nun aşkı anlatılıyor İncir Reçeli’nde. İki sevgilinin önündeki en büyük engel ise Duygu’nun hastalığı. Olaylar çoğunlukla duygusal fakat zaman zaman da komik bir şekilde izleyenlere aktarılıyor.

  Filmin konusu pek cezbetmese de oyunculukların, müziklerin ve geçişlerin başarılı olması filmi izlenir yapıyor. Başrol oyuncuları Sezai Paracıkoğlu’nun ve Melike Güner’in oldukça iyi performans sergilediğini söylemek gerek. Özellikle Sezai Paracıkoğlu çok başarılıydı. Fikret Kuşkan’ı andıran yüzü ve mimikleriyle rolünün hakkını fazlasıyla verdi. Ayrıca filmde seslendirdiği şarkı ile herkesi büyülediğini de unutmadan eklemeliyim.

  Ev, bar ve sahildeki birkaç mekanın çevresinde geçen İncir Reçeli boş zamanını doldurmak ve iyi oyunculuklar, müzikler ile harmanlanmış bir film izlemek isteyenler için güzel bir seçim olacaktır. İyi eğlenceler!

Oyuncular: Sezai PARACIKOĞLU, Melike GÜNER, Sinan ÇALIŞKANOĞLU, Barbara LOURENS

Senaryo/Yönetmen: Aytaç AĞIRLAR

Müzik: Engin BAYRAK

İncir Reçeli filminin fragmanı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bağlantıyı Arkadaşına Gönder Eklentisi
Bağlantıyı Arkadaşına Gönder Eklentisi

  Blogcular yazılarının çok okunmasını ve kitlelere ulaşmasını arzu ederler. İşte yazıların daha çok kişi tarafından okunmasını ve kitlelere ulaşmayı...

Kapat