nuManaGa.com

Hüzün Mevsimi

  Hava kasvetli, yapraklar kırılgan… Var mıdır sonbaharda mutlu olan bir insan? Yorgun güneş saklanmış bulutların arkasına. Kısaldı günler, daha erken kararıyor hava. Okul zamanı geldi, sessizleşti sokağım. İçime çöktü havadaki kasvet; sıkılmaktayım. Geceler uzuyor ama ömrüm kısalıyor sanki. Tadım, tuzum kalmadı; neşem yok yaz akşamlarındaki gibi. Gri renk yakışmıyor ki semaya. Renksiz ve sessiz ne de sıkıcı dünya!  Her sonbaharda ömrümden ömür gider, yaşlanırım. Kederler giyinirim, acılara bağlanırım. Gri renk yıkıverir beni. Özler dururum renkli günleri.

  Anılar da bir yandan hatırlatır kendini. Havadaki yağmur yüklü bulutlar gibi gözlerim. Dokunsalar bulutlardan önce yağdıracağım.  Kime mi? Neye mi? Yalnız kalan sokaklara, rengini kaybeden gökyüzüne, ölen yapraklara, yetim kalan ağaçlara… Olmazsa kendi yalnızlığıma ağlarım, kendi yetimliğime!

  İnsanlar hiçbir şey olmamış gibi davranıyorlar, birer robot hepsi; sekiz ve beş arası mekik dokuyorlar. Herkes mutlu sanki. Bana benzeyen birilerini arıyor gözlerim. Yok! Yok! Sonbahar bir tek bana mı acı veriyor? Var mıdır benim gibi üzülen bir kişi daha acaba?

  Sadece sokaklar, çiçekler, yapraklar değil; ben de soluyorum sonbaharda.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bafra'ya Ne Lazım?
Bafra’ya Ne Lazım?

  Yaşadığım şehirdir Bafra. Samsun'a bağlı büyük bir ilçedir. Yüz bine yakın nüfusu ile birçok ilden büyüktür ve yine birçok...

Kapat