nuManaGa.com

Hisler Ortak Dilimiz

  Paris’in göbeğinde oturan paraya para demeyen biri de ağlar, Çaykara’nın köyündeki bir vatandaşta. Kültürler, ortamlar, maddi durumlar farklı olsa da hisler aynı. Evladını kaybeden kim olursa olsun üzülmez mi? Tuttuğu takım maç kazandığında sevinmeyen biri var mı? Çocuğu olacağını öğrenen hangi ana, baba sevinçten havalara uçmaz? Sevinmenin, üzülmenin kısacası hislerin dini, ırkı, zengini, fakiri yok.

 Farklı milletlerden yolcuların içinde olduğu bir uçak kaçırılır. Türk, Belçikalı, Tayvanlı aileler birbirlerine sarılıp ağlarlar. Üzüntü, sevinç, heyecan, korku… Okula başlayan her çocuk ilk gün heyecandan ne yapacağını bilemez… Yanılıyor muyum? İşte ortak nokta. Hisler!

  Dünya üzerindeki kan emiciler işgal ettikleri topraklardaki insanların yerine kendilerini koysunlar. Vatan toprağı işgal edilirken kimin yüreği sızlamaz? Kim bir taş atıp karşı koymak istemez?

  Mutlu bir dünya için hislerin diline kulak vermek gerek. Ancak o zaman birbirimizi anlayabiliriz. Çünkü ortak dil hislerdir ve herkes bu dili bilir!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Denizli Konağı
Denizli Konağı

  "Denizli'deki en güzel kafe, restoran neresidir?" diye soranlara her zaman "Denizli Konağı" diyorum. Muhteşem bir mekan burası. Bahçesinde tavşanlar...

Kapat