nuManaGa.com

Hep Aynı

  Zor değişir bizim mantığımız. Birileri canımızı yakmadan ne önlem alırız ne de atak yaparız. Bakın Cezayir’de soykırım yapan Fransa’ya; nasıl da pervasızca atıp tutuyor. Yasa teklifi veriyor, Ermenilerin gazıyla koşuşturuyor, güzel ülkemi suçlamak basiretsizliğine düşüyor… Sarkozy seçim için bunları yapıyor olabilir fakat mesele bizim ne yaptığımız. Ne yapıyoruz? Hala “Yasa geçerse ona göre davranırız.” diyoruz! Çıldıracağım!

  Fransızlar soykırımın daniskasını yaptılar ama melek gibi geziyorlar. Peki biz bu soykırımı konu edinen bir icraatta bulunduk mu? Hayır! Neden? Çünkü önce bize taş gelmesi lazım. Bize taş gelmeden hiçbir şeyi gündeme getirmiyoruz. Fransa bizi soykırım ile tehdit edene kadar Cezayir dudaklarımızdan dökülmedi. Şimdi ise karşı atak peşindeyiz.

  Fransa yahut ABD gibi ülkeler her sene Ermenilerin gönlünü yapmak için bizi soykırım ile suçlayan asılsız iddiaları kanunlaştırmak için uğraşıyor. Biz ne yapıyoruz? Hiç! ABD’deki başkan “Soykırım demedi büyük felaket dedi…” şeklinde cümleler kurup kendimizi avutmuyor muyuz? En iyi müttefik olarak ABD’yi göstermiyor muyuz? Fransa’da şimdi benzer bir oyun kurguluyor. Yasa geçsin yahut geçmesin bizi böyle bir şey ile itham etmeleri bile diplomatik ilişkilerin kesilmesi için yeterlidir diye düşünüyorum.

  Birçok ülkede lobi faaliyetleri yürüten Ermeniler asılsız iddialarını insanlara empoze ediyor. Bunu yaparken en güçlü alanlara yani meclislere, kanunlara yöneliyor. Türkiye olarak lobi faaliyetlerini güçlendirip asıl soykırımı Ermenilerin yaptığını yedi düvele göstermemiz gerekmekte.

  Demem o ki bir icraat yapmak için karşı tarafın bizi suçlamasını beklemeye gerek yok. Fransız mallarını boykot etmek, Fransızların Cezayir’de yaptığı katliamı simgeleyen anıtlar yapmak için ille Fransızların bizi suçlaması mı gerekiyor? Yapalım kardeşim. Doğru düşündüğümüz yolda ilerleyelim ve gerçekleri ortaya dökelim. Katliam yapan her zaman Avrupalılardır. Gerçekleri gözlerinin önüne serelim de onlar düşünsün. Ancak o zaman Ermenilerin asılsız iddiaları kıymet görmeyecektir. Ama nerede… Hep aynı! İlle bir badire, suçlama olacak! Yoksa kılımız kıpırdamaz!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
En Sosyal Blog
En Sosyal Blog

  En iyi blogların seçildiği yarışmalar düzenleniyor ara sıra. Bloglara değer verilmesi gerçekten sevindirici. Bu yarışmalarda halk oylarının yanı sıra jürilerin...

Kapat