nuManaGa.com

Haydi Bastır!

Hayırlı ve de uğurlu olsun. Pop, rock, rap, arabesk tarzlarını kendi içinde harmanlayıp bizlere sunan İsmail YEKE yepyeni albümüyle bastıra bastıra geliyor. İlk klibini “Haydi Bastır” adlı şarkısına çeken İsmail yine ortalığın tozunu attıracakmış…

Tabi toz duman olur ortalık bu kadar ucuz şeyler dinlenirse. Arabesk, rap, pop kısacası her türden müziği dinleyene saygım var. Her tarzın hakkını veren isimler var.Peki İsmail’i hangi tarza dahil edeceğiz? Arabesk desek bu kadar ucuz sözlerden damar parça olmaz. (Güllü ablamıza saygılarımızla) Rap desek “o şaka maka regi bumbastik” ten başka bildiği söz yok. Pop diyelim ama o zaman Rafet El Roman’a, Erhan Güleryüz’e ayıp olmaz mı?

Şimdi düşünüyorsunuz: “Numan bu adama niye taktı?” diye. Takmak değil ama bu kadar abartılması canımı sıkıyor açıkçası. Sanki manalı sözler yazıyormuş gibi bir sürü de iltifat alıyor duygusal diye tabir edilen parçalarına. Her şarkıda aynı sözler: Bırakma beni, sarıl bana canım, regi bumbastik(bunu biri açıklasın bana), hey kızlar yerim sizi, öp beni, fıstık, şekerim, kıtır kıtır….

Müziklere gelelim.Müzikler de hep aynı değil mi? Ayrılmam, Yar Gitme, İsterim Seni, Bu Şarkının Sözleri Yok, Neredesin?…. İsmail Yurtseven’in şarkılarını peş peşe dinleyin sonra bana hak vereceksiniz.

Kral Tv’de albümünü tanıtırken şöyle bir cümlesi var Sayın YK(ke)’nin: “Hep farklı sözler yazıyorum, şarkılarım tek kıtadan oluşmuyor.” Doğru şarkıları hep farklı kıtalardan oluşuyor ama tüm şarkılar belli başlı sözlerle yazılıyor. İşte İsmail’in  Kral Tv’deki havalı laflarından sonra bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Aynı sözleri, melodileri dinlemekten sıkılıyorum.Belki de sorun bendedir. :) Sonuçta kasetleri çok satan bir kişiden bahsediyoruz.

Neyse onu,bunu,şunu bırakalım ve bastıralım. İsmail YEKE ve Haydi Bastır adlı şarkısı  aşağıdaki videoda sizlerle.”Bastır bastır hadi be bastır!”

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
 1. alper diyor ki:

  Abi ağzınıza sağlık gerçekten bu tip adamların bukadar konuşulması bizleride sıkıyor. Hiç kimse üniversiteye gidip te, 23 nisan 1920 de ne oldu sorusuna Atatürk çocuk bayramını armağan etti diye cevap veren kazmaları nasıl eğitiriz demiyor. ama bu adamları sürekli milletin karşısına çıkarıyorlar. içimizi boşaltıyorlar. iktidar – muhalefet kavgaları, avrupa – amerika – israil -iran – rusya safsataları ve daha bir çoğu… bunları bir kenara bırakıp kendimize bakmaya başlasak da yüzlerce yıl geriden gittiğimiz, medeniyete yaklaşmaya çalışsak fena mı olur?

 2. cihan diyor ki:

  İsmaik YEKE robot mu değil mi?Önce bunu tartışalım :@

 3. Osman Yazıcı diyor ki:

  İsmail YEKA :)…15 yas altı genclıge.. hıtap eden sanatcı bıle dıyemıyecegmız kısılıkler..( he bırde unutmadan hanı kro erkekler olur yaa..heh ıste kro kızlar da var..bunlarda ısmail yk dınlıoo unutmadan solım…))

 4. metin diyor ki:

  aga erhan güleryüzle aynı kategoriye koymayalım da nereye koyarsak koyalım ismaili 😀

  bence cankan ve ismail yk için yepyeni bi kategori oluştursak 😀

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
tuvalet numanaga.com
Tuvalet Açacağım…

 Evet evet yanlış duymadınız. Öğretmen olmaktan vazgeçtim.Yol üstü, işlek bir yere tuvalet açacağım ve parayı bulacağım.  Koskoca bir dönem daha...

Kapat