nuManaGa.com

Hapı Yutmayın

  Bir garip ülke benim ülkem… Başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz uygulamaları görebilirsiniz. Bu garip uygulamalar, umursamazlık şaşırtmıyor bizleri. Sağlık gibi ciddi bir konu bile umursanmıyor.  Piyasaya sürülen zayıflama, göğüs büyütme, penis büyütme, göt büyütme gibi işlevleri olan haplardan bahsetmek istiyorum. Gerçekten çok garip uygulamalar var bu konuda ve de uygulanmayanlar… Bu nedenle son günlerde birçok insanın yaşamını yitirdiği haberlerini üzülerek izlemekteyiz. Galiba eksik olan bir şeyler var.

   Son günlerde gazetelerde ve televizyonlarda sık sık zayıflama haplarından ölenlerin haberleri yapılmakta. Gerçekten çok üzücü. Ölenlerin çoğu da henüz çok genç. Biber hapı, osuruk yağı reklamlarına inanan insanlarımız sağlığını tehdit eden bu hapları bir çare olarak görmekte ne yazık ki. Bu işin uzmanları ise haplar ile zayıflamanın mümkün olmadığı görüşünde birleşiyorlar. Bu tip ilaçların özellikle sinir sistemini ve hormonal dengeyi bozduğuna dikkat çekiyorlar. Hapları kullanmaya başlayanların az yemek yemeğe başladıklarına aldanmamaları gerektiğini ve bunun ileride büyük sorunlara yol açacağını söylüyor uzmanlar.

  “Bu haplar madem zararlı neden satışı yasaklanmıyor?” diye soruyorsunuz değil mi? İşte garip uygulamalar derken bu duruma dikkat çekmek istedim. Öncesi-sonrası resimlerle reklam yapılarak sağlığı tehdit eden ilaçların piyasaya sürülmesine devlet neden ses çıkarmıyor? Neden onay veriyor? Çok ilginç… Birçok kişinin ölümüne yol açan ve zararlı olduğu tüm uzmanlar tarafından dile getirilen bu haplara T.C Tarım Bakanlığı onay veriyor. İnternette arama yapın. Bu hapların tamamının reklamlarında “T.C  Tarım Bakanlığı’ndan onaylıdır.” cümlesini göreceksiniz.

  Mesele sağlık olduğu halde neden Sağlık Bakanlığı değil de Tarım Bakanlığı bakıyor bu hapların onay işlemlerine anlamış değilim. Haberlerde seyrettiğim bir uzmanın söyledikleri çok ilginç geldi. “Tarım Bakanlığı test falan yapmıyor. Bir liste yolluyorsunuz. İçerisine istediğinizi yazabiliyorsunuz. Eksik ya da fazla…” şeklinde devam ediyor sözleri ve o uzman ısrarla bu hapları almayın diyor. Zayıflatan bir hap olmadığını üstüne basa basa söylüyor.

  Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız hareketli olacaksınız. Öyle oturduğunuz yerden kilo verin reklamlarına aldanmayın. Kusura bakmayın ama götü kaldırmadan kilo vermek mümkün değil. Ye, yat, otur… Sonra hap içip zayıflamayı düşün. Mümkün değil. Eğer gerçekten kararlıysanız bir diyetisyene gidin. En sağlıklı uygulamaları doktorlarımız sizlere anlatacaktır.

  Boş reklamlara inanıp sağlığınızı tehlikeye atmayın. Reçetesiz ve doktorunuzun önermediği hiçbir ilacı kullanmayın. Sağlıklı, hareketli, düzenli ve mutlu günler geçirmeniz temennisiyle.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    Reklamlar he Fatih. :)

  2. Burmeh Hapı diyor ki:

    Ben zayıflama haplarından bahsetmek istiyorum. Şimdi efendim zayıflama hapları aslında kişiye tokluk hissi veriyor ancak ne yazıkki bu konuda yeterince bilgi sahibi olmayan kullanıcılar kafalarına göre kullanıyorlar ve ne yazıkki bunun sonucunda ölümle karşılaşabiliyorlar.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bafra Baraj Gölleri
Bafra Baraj Gölleri

Kızılırmak üzerine kurulu iki baraj Derbent ve Altınkaya. Kolay Beldesi yakınlarındaki bu barajların gölleri zaten güzel olan Kızılırmak çevresine ayrı...

Kapat