nuManaGa.com

Hangi Ftp Programını Kullanmalı?

  İnternet siteniz varsa bir de ftp programınız olmak zorunda tabi. Resimleri, dosyaları sitemizde yayınlamak için bu programları kullanıyoruz. Dosyaları, resimleri alanımıza bu programlar vasıtası ile transfer ediyoruz. Birçok program ismi sayılabilir fakat en çok kullanılanlar Cute Ftp ve FileZilla adlı programlar. Özellikle ülkemizde en çok bu iki program kullanılıyor diyebiliriz. Peki hangisi daha iyi? Hangisi daha kullanışlı? Hangisi ücretsiz? Şimdi bu sorulara yanıt verelim ve bu işlere yeni başlayan arkadaşlarımızı bilgilendirelim.

  Öncelikle ücretsiz program arayanlara FileZilla’nın ücretsiz olduğunu söyleyeyim. Cute Ftp ise ücretli. Hız bakımından aralarında bir fark yok diyebilirim. Her ikisi de kullanışlı ve karışık değil. Kolaylıkla çözebilirsiniz bu programları.

  Cute Ftp için zaman harcayıp crack, keygen bulmanız gerekmekte. FileZilla’yı ise Türkçe olarak çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Crack demişken eğer crack yaparak kullandığınız bir ftp programı ile sayfalarınıza bağlanıyorsanız bilgisayarınızdaki virüslerin sayfalarınıza bulaşması ihtimali oldukça yüksek diyebilirim. Bu konuda farklı görüşler olsa da çoğunluk crack yapılarak kullanılan programların güvenli olmadığı düşüncesinde. Bu nedenle FileZilla bir adım daha öne çıkıyor.

  Cute Ftp kullanırken sayfasına virüs bulaşan biri olarak bendeniz crack yaparak kullanılan programlardan uzak durmanızı öneririm. Paranıza kıyarak orijinalini alacaksanız ne ala. O zaman sorun yok. Zaten her şeyin orijinali makbuldür değil mi?

  Kısaca Cute Ftp ve FileZilla hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kullanım açısından çok farklı olmayan bu iki programdan ücretsiz ve tam sürüm olarak kolay bulunması nedeniyle FileZilla daha ağır basıyor. numanaga.com olarak FileZilla adlı ftp programını öneriyoruz. Karar siz değerli halkımızın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. güncel blog diyor ki:

    fillezilla en güzeli . bi ara cute ftp kullanıyodum belli bi süreden sonra lisans isteyice vazgeçtim. :)

  2. Bay Klavye diyor ki:

    Aynı gibi denilse de Cute FTP bence daha güzel…Tabii herkesin kendi tercihidir saygı duymak şart :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Hapı Yutmayın!
Hapı Yutmayın

  Bir garip ülke benim ülkem... Başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz uygulamaları görebilirsiniz. Bu garip uygulamalar, umursamazlık şaşırtmıyor bizleri. Sağlık gibi...

Kapat