nuManaGa.com

Hangi Dünya Düzeni? – Banu Avar

  Doğruları, gerçekleri söylemekten hiçbir zaman çekinmeyen ve bu doğruları, gerçekleri halkımızın görmesi için çabalayan Banu Avar’ın “Hangi Dünya Düzeni?” adlı kitabını tanıtmak istiyorum sizlere. Deneyimli, başarılı ve yürekli gazeteci, 2009 yılında Avrasya ekranlarında izleyiciler ile buluşan “Dünya Düzeni” adlı programından derlediği bölümleri bu kitap vasıtası ile okurlara sunuyor. Eserde, Türkiye üzerinde oynanan oyunları, sözde demokratik ülkelerin çıkarları için dünyayı nasıl oyun alanına çevirdiklerini belgelerle ve yürekli bir şekilde gözler önüne seriyor Banu Avar.

  Remzi Kitabevi’nden çıkan eser 10 bölümden oluşuyor. “Okura İlk Söz” başlığıyla giriş yapan Banu Avar, “Okura Son Söz” ile noktayı koyuyor. CIA ve Darbeler, NATO’da 57. Yılımız gibi başlıklardan oluşan eserin içindeki bilgileri az çok tahmin ediyorsunuzdur.

  Deneyimli ve başarılı gazeteci Banu Avar belgelerle Türkiye üzerinde oynanan oyunları ortaya koyuyor. Türkiye’de son yıllarda yaşanan olayların nelere dayandığını açıklıyor bu eserde Banu Avar. Yeni Osmanlıcılık ile Türkiye’nin farklı yerlere çekilmek istendiğini, BOP olarak bilinen projenin içinde Türkiye’nin rolünün ne olduğunu bilmeyenlere kanıtları ile anlatıyor başarılı gazeteci.

  Orta Doğu’nun karıştığını görüyoruz. Orta Doğu’yu karıştıranlara kardeş cinayetleri yetmemiş olacak ki çok demokratik ülkeler artık sahaya çıkarak cinayetlere imza atmaya gayret ediyorlar. Orta Doğu’nun karışacağının işaretlerini Banu Avar okurlarına bu eserde vermiş. Kitabın Orta Doğu’daki olaylardan çok önce yazıldığını düşünürsek Banu Avar’ın ne kadar ileri görüşlü ve iyi bir gazeteci olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Orta Doğu’daki karışıklıklara müdahale etmek “saçmalık” olarak tanımlanırken çok geçmeden müdahalenin “önemli” bir hal alması, İzmir’in “merkez” olması gibi olaylar gerçekleşmeden önce, Banu Avar bu tarz olayların yaşanacağının haberini eserinde okurlarına aktarmaya çalışmış. Bunlar, “Hangi Dünya Düzeni?” adlı kitabın gerçeklerle dolu olduğunu açıkça bizlere göstermekte.

  Obama’nın gelişindeki sır ve ABD’nin küresel devlet için düğmeye basışı, Türk insanının medya ile uyutulması ve daha birçok konu yürekli gazeteci Banu Avar tarafından tüm çıplağı ile okurlara aktarılmaya çalışılıyor.

  156 sayfadan oluşan “Hangi Dünya Düzeni?” adlı eser sadece içindeki değerli bilgiler ve tespitler ile değil, kusursuz imla, noktalama ile de dikkat çekiyor. Politik kitaplarda yazım yanlışları ve noktalama hataları sık görülürken, bu eser neredeyse hatasız. Dilimize önem verdiği için de ayrıca kutlmak gerek Banu Avar’ı.

    “Hangi Dünya Düzeni?” halkımızın okuması ve dersler çıkarması gereken bir eser. Okumak, görmek, yaşama uygulamak ve koyun olmamak gerek! Başarılı gazeteci Banu Avar’ın bu kaliteli eserini kitabevlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

  Banu Avar’ın katıldığı konferansa gidemediğim için üzülürken, bu eseri adıma imzalatıp bana hediye ederek üzüntümü hafifleten arkadaşım Hatice’ye teşekkürler.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Doğa İçin Çalmaya Devam
Doğa İçin Çalmaya Devam

  Doğa için çalmaya, söylemeye tam gaz devam. Daha önce doğa için iki eser seslendirilmişti. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz yazımda doğa...

Kapat