nuManaGa.com

Hadım Edelim Hadım!

  Ülkemizde son yıllarda artan tecavüz olaylarına karşı herkesin farklı bir çözüm önerisi var. Asalım, keselim, tecavüz edelim gibi. Küçücük çocuklara bile göz diken hasta ruhlu insanları hiçbir şey yapmadan, ufak cezalarla sokağa salan bizden başka ülke var mı? Yok! Bu gidiş ne zaman değişecek derken yeni bir tasarı gündeme geldi. Kanayan yaralara derman olacak bu tasarıda suçu kesinleşmiş hasta ruhlulara hadım cezası uygulanması öngörülüyor.

  Daha önce yazdığım birçok yazıda tecavüz suçuna ağır cezalar verilmesi gerektiğini belirtmiştim. Sonunda sesimi duyanlar oldu sanırım. TBMM’ye gönderilen tasarıyla birlikte tecavüz suçu işleyenlerin hadım edilmesinin önü açılıyor. Ayrıca bu tasarı ile birlikte “Mağdurun beden ve ruh sağlığı bozulmamışsa…” ile başlayan ve minik yavrularımıza tecavüz eden kansızların az ceza almasını sağlayan madde de kaldırılacak.

  “Hadım doğru değil… Kişilik hakları…” şeklinde cümleler kuranlar var. Tecavüz etmek bir hak değildir. Hak, hukuk, adalet gibi konularda örnek gösterilen birçok ülke hadım cezasını uyguluyor. Bunun demokrasi yahut hak kavramı ile hiçbir alakası yok. Amerika Birleşik Devletleri, Norveç, İsrail, Arjantin, Fransa, Polonya…

  Hadım ve tedavi ile birlikte tecavüze yeltenenlerin sayısı azalacaktır. Sadece bu da yetmez. Yasalarımızdaki boşluklar kapatılmalıdır. Yasal boşluklardan yararlanan bir sürü hasta ruhlu insan elini kolunu sallayarak gezmekte. Cezalar ağır olursa ülkemizde suç oranı azalacaktır. Tecavüz, cinayet, uyuşturucu satma gibi suçları işleyenler en ağır cezalara çarptırılırsa toplumdaki huzur artacaktır. Umarım artık tecavüzcüleri komik cezalarla sokağa salmayız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Neden Hep Aynı Kişiler Konuşuyor?
Neden Hep Aynı Kişiler Konuşuyor?

  Televizyonlarımızın vazgeçilmezlerindendir tartışma programları. Hararetli konuşmalar, ağır cümleler, dinlemeyi bilmeyen insanlar... Neredeyse her kanalda görmek mümkün bu tarz programları...

Kapat