nuManaGa.com

Habere Bakın Hele

  Öğretmenlerimize verilen değer, yapılan atamalar ortada. Okulu bitirmek yetmiyor. KPSS denen illete girmen gerek. İyi bir puan alarak tercihler yapman gerek falan… Kimileri 11 puan ile atanırken kimileri 98 almak zorunda… Bu adalet timsali sınavı Posta gazetesinin bilmediği oldukça açık. Kocaman puntolarla yazdığı haberde büyük bir yanlışlık yapmış Posta. KPPS’yi kazanmak yetmiyormuş, kura çekmek gerekmiş, şans da lazımmış… Tam bir rezalet! Yahu Türkiye’den, sınav sisteminden bihaber yaşadığınız alenen ortada. Neden bilmediğiniz konunun haberini yapıyorsunuz?

  Gazeteci dediğin araştırmacı, takipçi olur. Her şeyi geçtim… İnsan yazacağı haber için hiç mi araştırma yapmaz? Sayısal loto değil ki bu! Öğretmen atamaları yapılıyor. Vay be! Biz bu medyanın yazdıklarını nasıl okuyoruz? Koftiden haberler… Bilmiyorsa da öğrensin gazetecilerimiz! Kura ile öğretmen ataması yapılmıyor!

İşte o haber:

  Şansı olmayan, iyi kura çekemeyen adaylar da kalkıp eylem yapmış! Bak sen! İşte gazetecilik başarısı diye buna denir. Aylıkla mı, yıllıkla mı bilmem ama bu haberi yapan gazeteci arkadaş kesinlikle ödüllendirilmeli. Ayrıca editörler, genel yayın yönetmeni falan da mutlaka takdir edilmeli. Belli ki basıma geçmeden önce bir kez bile yazılanları okuyan yok!

  Bazı internet sayfalarında “Posta gazetesi öğretmenleri üzdü.” şeklinde başlıklar atılmış. Alakası yok! Öğretmenler bu tarz haberlere sadece gülerler! Ortada bu kadar rezil ve komik bir durum varken neye üzüleceğiz?

  Haydar Dümen yazıları sayesinde çok satanlar listesinde kendine yer bulan bir gazetenin böyle komik, acemi, saçma haberlerine şaşırmamak gerek.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Aziz Dostum
Aziz Dostum

  Dostum... Sen dinlettin ilk kez bana bu güzel eseri. Bizim şarkımız oluverdi, dinledikçe aklıma dostluğumuz geldi. Cümbüşün ve bağlamanın...

Kapat