nuManaGa.com

Güney Şelalesi / Denizli

Denizli’nin her yerinden tarih, doğal güzellik fışkırıyor. İşte onlardan biri Güney Şelalesi. Denzili’nin Güney ilçesinin sınırları içerisinde bulunan bu eşsiz güzellik için Denizli il merkezinden 70 km kadar yol gitmek gerekiyor. Bazı köylerden giden yolların kısa olduğu söylense de Cindere Barajı’ndan geçen yolu takip etmek en doğrusu. Öncelikle belirtmeliyim ki Güney ilçesinden sonra şelaleye gitmek epey uğraştırıyor. Çünkü yol çok bozuk ve mıcırlı. Görenleri kendine hayran bırakan Güney Şelalesi’nin yolu bir an önce düzeltilmeli ve bu saklı cenneti daha fazla kişi ziyaret etmeli.

Güney Şelalesi’nin eşsiz güzelliğine karışmak ve keyifli bir gün geçirmek için dostlarla düşüyoruz yollara. Sercan kardeşimiz sağ olsun alıyor bizleri ve basıyoruz gaza. Gırgır, şamata, sohbet… Güney’e varıyoruz. Şerif Kutludağ’ın memleketinden geçiyoruz yavaş yavaş. Hocamızın memleketinde birkaç kare fotoğraf çekip yolumuza devam ediyoruz. Bir an önce Güney Şelalesi’ne varmak istiyoruz.

Ve vuslat… Muhteşem manzarası daha girer girmez büyülüyor bizleri. Görüntü mükemmel. Nasıl anlatılır bilemiyorum. Sözcükler yeterli olur mu acaba? Çok şelale gördüm fakat bu kadar nazlı akanını, akarken çevresine fazlasıyla güzelliğe boyayanını ilk kez görüyorum. İncecik akan su nasıl böyle bir güzelliğe gebe olur aklım almıyor.

Güney Şelalesi’nde piknik için çok güzel alanlar var. Genellikle aileler geliyor fakat elinde biraları ve altlarında beyaz araçları ile ziyaret edenlerin sayısı da epey fazla. Bu mekana biraz özen gösterilmeli. Saklı cennet diyoruz ya gerçekten öyle. Piknik alanlarının dışında nefis balıklar yiyebileceğiniz bir lokanta da mevcut burada.

Mangal ve yemek faslını bitirdikten sonra başlıyoruz keşfe. Karışıyoruz Güney Şelalesi’nin eşsiz güzelliğine. Suyun geldiği ve döküldüğü yerlere gidiyoruz. Girmek yasak ama herkes gibi bizler de şelalenin içine dalıveriyoruz. Şelaleye girip başımı yukarı kaldırdığımda nefesim tutuluyor. Aman Allah’ım bu ne güzellik! Huzur buluyorum, hayat doluyorum. Daha önce neden gelmedim diye kendime kızıyorum. Öyle güzel ki bu mekan gidesim gelmiyor. Denizli’ye yolum her düştüğünde ziyaret edeceğim diye söz veriyorum kendime ve de Güney Şelalesi’ne.

Güney Şelalesi’ne gereken önem verilmiyor. Yolu, içi hak ettiği gibi değil. Bu güzelliğe kim sahip çıkacaksa bir an önce ipleri eline almalı. Buranın tanıtımı yapılırsa şelaleri ile ünlü birçok yeri gölgede bırakabilir bu eşsiz mekan. Böylece hem Denizli hem de ülkemiz kazanmış olur. Ne de güzel olur!

Yine geleceğim Güney Şelalesi. Sözümü tutacağım.

Büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Murat Karayılan denen şerefsiz!
Bu Siteyi Herkes Ziyaret Etmeli

  Şerefsiz, kalleş terör örgütünün internetteki oluşumlarını az çok biliyorsunuzdur. Bu sitelerle mücadelede başarılı olmaları ve PKK denen it sürüsünün asıl...

Kapat