nuManaGa.com

Gülümse (Kısa Film)

  Kısa filmleri seven ve takip eden biri olarak son zamanlarda kaliteli filmler çıkmamasından şikayetçiyim. Bu nedenle beğendiğim az sayıdaki kısa filmi sizlerle paylaşmaya karar verdim. Eline kamera alan herkesin yönetmen olduğu şu dönemde bir dünya kısa film çekiliyor ama ne yazık ki pek kaliteli iş yok. Farklı olmak, marjinal görünmek için anlamsız şeyler sunuluyor ne yazık ki. Hatta bazı anlamsız şeyler abartılıyor, ödüllere bile layık görülüyor.

  Kısa film demek her şeyden önce kısa sürede mesajı vermek demek. Birçok kısa film mesaj vermek, konuyu izleyiciye aktarmak bir yana dursun bir konu barındırdığını bile belli edemiyor. Kimi kısa filmler ise mesaj vermek hususunda oldukça başarılı. İşte onlardan biri Gülümse adlı kısa film. Gülümse’nin en beğendiğim yanı konusunu ve mesajını izleyicilere tam olarak aktarabilmesi. Oyunculuklar ve kurgu da gerçekten çok başarılı.

  Mendil satan küçük bir kızın filizlendirdiği mutluluk zincirleme bir şekilde birçok insanın yüzünü güldürüyor. Filmin konusunu bu cümle ile özetlemek mümkün. Melih Kibar’ın Sucu Çocuk adlı unutulmaz eseri filme ayrı bir hava katmış ve çok yakışmış.

  Senaryo, kurgu, oyunculuklar, müzik… Gerçekten başarılı bir iş çıkmış ortaya. Bize de bu başarılı işi, Gülümse’yi izlemek düşüyor. İyi seyirler.

   Karşınızda Gülümse adlı başarılı film:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. Faizan diyor ki:

    Smile!!! really really impressive! one of the best video i`ve ever seen! very nicely done!!

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Fazla Takılmamak Gerek
Fazla Takılmamak Gerek

  Alexa, pagerank, tekil hit, çoğul hit... Günümüzde internet sayfaları olan bireylerin bayıldığı ve yüksek tutmak için uğraştığı terimler bunlar....

Kapat