nuManaGa.com

Gözünüz Aydın Şikeciler

  Yıllardır güzel ülkemin sahalarında şikeciler cirit attı. Her alengirli durumdan sonra “Lan yasa çıksın artık!” diye serzenişte bulunduk durduk. Sadece taraftarlar değil; yöneticiler de yasanın çıkmasını istiyordu. Meclis’te görüşüldü ve yasa çıktı. Yasaya göre teşvik de suçtu, buna niyetlenmek de. Ardından önemli isimlerin haklarında davalar açıldı. Sonra medya aracılığıyla bir gaz, toz bulutu… Kulüp başkanları hemen harekete geçti.

  Gözünüz aydın şikeciler. Daha mahkeme süreci başlamadan yasalar değişti, aklama çalışmaları başladı. Zaten bu insanlar suçsuz ise mahkemede aklanacaklardı. Suçlu olduklarını düşündüğünüz için mi cezaların azaltılmasını istediniz? Gerçek şikeciler belli oldu.

  Savcı iddianameyi tamamlamadan, mahkeme başlamadan neden saçma sapan bir işe kalkışıldı? Kulüp başkanları partileri geziyor, rica ediyor, yasa değişiyor! Yahu nerede görülmüş? O zaman topluyorum mahalledekileri. Mahallemizi tez elden belde yapın diye vekillerle görüşeceğim. Madem çok geçmeden ve başkalarının arzusuna göre değiştirecektik; niçin yasa çıkardık? Şimdi yeni yasayı da beğenmezlerse yine değişikliğe gidilecek mi? Türk futbolunu getirdiğiniz duruma bakın. Utanın!

  Tekrar tekrar gözünüz aydın şikeciler. İçeridekilerin suçlu yahut suçsuz olduğu belirsizdi. Bu yasa değişikliği ile birlikte halkın gözünde onlar da, bu yasanın değişmesi için çaba gösterenler de suçlu artık! “Kulüplere yönetici bulamayız!” diye isyan edenler koltuktan inerlerse o koltuğun boş kalmayacağını bilsinler. Mesele başka! Asıl mesele şike değil koltuk sevdası! Can yakan ise halkımızın mışıl mışıl uyuması!

  Bundan böyle herhangi bir maçtan sonra yasanın değiştirilmesini isteyen ve şikenin bitmesini arzu etmediklerini gösteren kişiler “Bu maç şike, hakem…” gibi cümleler kurmasınlar! Şike yapanların suçu yok; suçlu sizlersiniz!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bedelli
Bedelli

  Seçimden önce "Böyle bir şey olur mu? Zengin bedelli yapacak... Parası olmayana yazık değil mi? Böyle bir şey düşünülemez....

Kapat