nuManaGa.com

Göstermelik Olmasın

  Fransa saçma sapan bir iddiayı kanunlaştırarak Türkiye’yi zan altında bırakmaya çalışıyor. Bizim alnımız açık! Öyle olmasa arşivleri açalım demeyiz. Zerre kadar korkumuz yok! Atalarımız Ermenilere, Fransızlara benzemez; katliam yapmaz! 1915 yılında yaşananlar döneme göre değerlendirilirse gayet haklı sebepler vardır. Ermenilerden özür dileyen Ermeniler, Fransa’nın basiretsiz hareketlerini de onaylayacaktır. Buyursunlar!

  Fransa’da yasanın kabulünün ardından ülkemizden önemli kararlar almasını bekliyoruz. Göstermelik olmasın ama! İsrail, kardeşlerimizi katlettiğinde de esip gürledik ama icraat yapmadık. Yine öyle olmasın. Birkaç gün sürecek Fransız mallarını boykot kampanyaları önemli değil; vizeler de dahil olmak üzere her alanda Fransa’ya yaptırım uygulansın! Fransız mallarından alınan vergiler yükseltilsin. Fransa’ya gitmek isteyen Türk kardeşlerimiz vize kuyruklarında sorunlarla boğuşuyor. Fransızlar da benzer sıkıntılar yaşasın! Askeri, ekonomik, tarımsal faaliyetler durdurulsun. Sizce yapabilir miyiz?

  Ülkemizin canını sıkan bir durum olduğunda esip gürlemek kolay. İcraat görmek istiyoruz. Kameralar karşısında yaptırımlar, anlaşmalar falan konu edinilirken; hiçbir şey yapmamak kabul edilemez. Yani bu sefer göstermelik olmasın!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Hep Aynı
Hep Aynı

  Zor değişir bizim mantığımız. Birileri canımızı yakmadan ne önlem alırız ne de atak yaparız. Bakın Cezayir'de soykırım yapan Fransa'ya;...

Kapat