nuManaGa.com

Gönüllüyüz…

  Bu yıl çok farklı bir ders sayesinde tanıştım TEGV ile. “Topluma Hizmet Uygulamaları” adı altında verilen yeni bir ders. Kimimiz Sosyal Hizmetler Kurumu’nda, kimimiz kütüphanelerde yer buldu kendine. Ben yer bulma konusunda sıkıntı yaşarken dostum Coşkun’un yardımları sayesinde  TEGV’e kabul edildim.

Ders ve kabul edilme hususunu geçelim ve TEGV’i kısaca tanıyalım.

  23 Ocak 1995’te kurulan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ülkemize aydın,fikri hür bireyler yetiştirmek için yola çıkmış ve bunu başarıyor da… Vakfın içinde kısa süredir bulunmama rağmen bir çok etkinlik gördüm. Geziler, organizasyonlar bitmek bilmiyor. En önemlisi de çocuklar kendilerini değerli hissediyor. Onların yüzündeki gülümsemeyi, meraklı bakışları görmek ne büyük mutluluk anlatamam sizlere.

  Ben Denizli / Sevindik Bölgesi’nde gönüllüyüm. Birimde çalışanlar, gönüllüler,öğrenciler  gerçekten uyum içinde… Bir aile gibiyiz. Hepinizi bekleriz arkadaşlar.

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında detaylı bilgi için http://www.tegv.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siz de gönüllü olun,mutlu edin mutlu olun. İyi slogan oldu ha. 😀

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
ilginç
İlginç…

Bildiğiniz gibi DTP kapatıldı. Anayasa Mahkemesi terör olaylarına ve terör örgütüne karşı tutumlarını gerekçe göstermişti DTP'nin. Buraya kadar her şey...

Kapat