nuManaGa.com

Gepetto ve Kuklaları

  Gepetto Usta’yı bilirsiniz. Gepetto yalnızlığına çare olsun diye kukla yapan bir adam. Çok kukla yapmış. Sonuncusu da Pinokyo. Gepetto’ya çok benzeyen birini tanıdım buralarda. Yalnız kalmamak için kendisine kuklalar yapan, korkularını bastırmak için duygular satın alan. Gepetto Usta ile sadece bu durumu ortak. Bu şahıs Gepetto gibi iyi niyetli değil. Gönlü pas tutmuş, kararmış, sevgiden bihaber bir insan olduğunu herkes biliyor. Üç günlük eğlence için ses etmiyor kimseler. Bu da Gepetto’ya benzeyen bu şahsın gelecek seneler için yeni kuklalara ihtiyacı olacağını gösteriyor.

  Yalnız kalanlara üzülürüm ama yalnız kalmak için didinenlere üzülmek yersiz. Çünkü insanları birbirine düşüren, dostları ayıran, sevgililerin arasını bozan, işi düştüğünde melek olan, istediği olmayınca şeytanlaşan, insanları karalayan, yüze gülüp arkadan sallayan… Bunca olumsuzluğu birlikte harmanlayan bir insan tabi yalnız olacak. İnsan olmayı bilmeyen niçin dostluk bağının meyvelerinden yiyecek?

  Gepetto Usta iyidir, hoştur… Yalnızlığı ve kukları Gepetto Usta’ya benzeyen şahsın ise sadece kara planları vardır. Uygular, dağıtır… Kuklaları ile gezer, eğlenir. Kendisini sadece üç gün mutlu edebilir. Dördüncü gün ise çevresinde kimse kalmayacaktır. Hemen telefona sarılır ve yeni kuklalar için aramalara başlar. Acınacak haldedir, yitiktir… Bundan gocunmaz. Ona göre insanlar oyuncaktır, kukladır… Bir süre oynadıktan sonra sıkılır, yenilerini almak ister. Kişiliği, ucuzluğu bundan ibaret.

  Yeni kukla arama çalışmalarında başarılar Bayan Gepetto.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,
  1. beste diyor ki:

    çok güzel ve etkileyci

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kimse Senin Gibi Olamaz
Kimse Senin Gibi Olamaz

  Oynadığın filmler, efendiliğin, gülen yüzün... Hiç unutulur mu? Seninle büyüdük Kemal Ağabey... Cümlelerimizde hala senin filmlerinden yadigar espriler dolaşıyor....

Kapat