nuManaGa.com

Geniş Çaplı Operasyon

  Hain teröristler durmak bilmiyor. Her gün bir kalleş pusunun haberi ile uyanıyor Türkiye. İt sürüsü çizmeyi aştı, bıçak kemiğe dayandı, klavye bozuldu, alerji yaptı falan filan… Boş laflar tam gaz devam ediyor. Bu boş laflar silsilesinin içinde en çok “Geniş çaplı operasyon başlatıldı.” cümlesi kulaklarımıza çalınıyor. Her terör eyleminden sonra televizyonlar, internet siteleri, gazeteler bu cümle ile bitiriyorlar haber metinlerini. Ben çocukluğumdan beri bu cümleye hastayım. Çocukken bu cümleyi duyduğumda yarın terörü bitireceğiz zannederdim. Çocukluk işte…

  Benim 20 yıldır duyduğum geniş çaplı operasyon hala devam ediyor. O kadar geniş ki yıllardır bitmedi temizlik. Çok enteresan değil mi? Daha enteresan bir durum var. O da geniş çaplı operasyonların sadece hain pusulardan sonra yapılıyor olması. Pusu, kalleşlik, saldırı yokken neden bir operasyon yapılmıyor? Neden çapulcuların, vatansızların belini kırmak için bir atak yok? Kışın dağdakilerin kaçacak yeri yok! Türk ordusu kışın da operasyon yapabilir. Dağdaki itler kışın ya şehirde ya da ufak bir in içinde. Zor değil helikopterler kaldırmak, uçaklarla, toplarla o dağları it sürüsünün başına yıkmak!

  Niyet terörü bitirmek değilse yemişim geniş çaplı operasyonu. Boşuna halkmıza gaz vermenin anlamı yok. Geniş çaplı operasyon cümlesini duyan insanlar umutlanıyor ama o çok geniş operasyonlardan sonra ya 2 leş var deniliyor ya da karanlıktan faydalanıp kaçtılar şeklinde masallar uyduruluyor.

  Bu terör bitsin artık! Geniş çaplı operasyona şehirlerden, molotof atanlardan, vatan toprağını bölmek için başına demokrasi konularak açılan örgütlerden, televizyonlara dahi çıkıp pervasızca atan hainlerden başlayın! Yoksa gece karanlığından faydalanıp kaçanları yakalayamadan geri dönmeye devam edeceğiz bir 30 yıl daha!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Türkçe Öğren Eklentisi
Türkçe Öğren Eklentisi

  Bu eklenti, sitelerin yan kısmında (sidebar) İngilizce bir kelimenin Türkçe karşılığını göstermeyi sağlıyor. Yapımcısı Onur Kocataş'ı kutlamak gerek. Her...

Kapat