nuManaGa.com

Galiba Yandı!

  Mutlu günlerin ardından bir sorun çıkmasa şaşırmak gerekirdi. Düğün, gezmek, eğlenmek derken sayfamı iyice boşladım ve olan oldu. Sayfama bulaşan virüs beni yedekleri kullanmaya mahkum etti. Sağ olsun her zaman çok yardımcı olan host şirketi yine yardımlarını esirgemedi. Sitem yerle yeksan oldu. Bir yedek yüklemek bu kadar mı zormuş arkadaş? Ya da yedek almak? “Olsun be!” diyemeyeceğim kadar zarar verdi yedek alma, yükleme meselesi. 1 ayda yazdığım 20 yazı tarih oldu. Sefer ağabeyin dediği gibi: Galiba yandı!

  Çok şükür ağabeyimin düğününü hiçbir sorun yaşamadan, gayet güzel bir şekilde yaptık. Mutluyuz… Onun mutlu olması her şeyden önemli. Umarım bir ömür boyu mutlu olur ağabeyim… Düğün telaşı, misafir karşılama vs. derken numanaga.com‘u epey ihmal ettim. Zorunlu bir ihmaldi bu. Bu zaman zarfında yazı yazmak bir kenara dursun internete girmek bile nasip olmadı. İşte olan o sıra olmuş. Sayfama trojan denilen virüslerden bulaşmış.

  Virüslerin sayfamda turladığı vakitlerde host firmama yardım mesajı çektim. Gelen cevap alıp başımı duvarlara vurayım dedirtiyordu. Hiç umurlarında değilmiş gibi “İsterseniz yedek açalım.” dediler. Yedek hangi güne ait, açtıktan sonra ne gibi değişiklik olur, sakata gelmeyelim içerikli sorularımı iplemeyerek “Ben bilmem.” şeklinde cevaplar aldım bol bol. Yapacak bir şey olmadığından 15 Eylül tarihli yedeği açmasını istedim şirketten. İstemez olaydım. 15 Eylül tarihli yedeğin kurulduğunu bildiren mesajın ardından başıma gelen felaketin bilançosu oldukça ağırdı. Çünkü site 1 ay öncesine dönmüştü. 21 Ağustos tarihinde eklediğim yazı ile 12 Eylül tarihinde eklediğim yazı arasındaki 20 eşsiz esere gerçekten yazık oldu. Sorumlu arkadaşa sorduğum her soruda “Ben içindekini bilemem.” cevabını alarak daha da kudurmam fitilimi ateşledi ve artık bir şeylerin değişmesi gerektiği kanısına vardım. Hata yapan hatasını kabul etmeyip suçu size atıyorsa ona yol vermek gerekir. 15 Eylül tarihinde alınan yedeğin sayfayı 21 Ağustos tarihine döndürmesine nasıl anlam verilebilir ki? Topu bana atmak kolay. Crackli program kullanıyormuşum, bilgisayarımda virüs varmış… Hiç alakası yok. Farz edelim ki öyle olsun. Ben neden virüs bulaştı demiyorum ki… Yedeklerin kurulmasından sonra sayfamın zarar görmesinden bahsediyorum…

  1 aylık emeğimin heba olması canımı sıksa bile mutluluğumu bozamaz arkadaş. Üşenmeden aynı yazıları tekrar yazacağım. Host şirketinin bu yamuğunu da bir kenara yazarak bırakmam. Gelecek günler nelere gebe hep beraber göreceğiz. Esen kalın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Aksu Köfte Piyaz
Aksu Köfte Piyaz / Antalya

Ülkemin her köşesinde farklı bir tat var. İşte Antalya... Gitmişken meşhur yemeklerinden tatmamak olur mu? Tabi olmaz. Nedir efendim Antalya'nın...

Kapat