nuManaGa.com

Formspring Nedir?

   Feysbuk ve Tvitır’dan sıkılan bireyler yeni arayışlar içindeler. Sanal alemde alternatif çok tabi. İsteklerinizi karşılayacak siteleri bulmak için çok yorulmuyorsunuz. Son günlerde birçok blog sayfasında ve Feysbuk profilinde gördüm ki Formspring yeni arayışlar içinde olan bireylerimizi epey tatmin eden bir sayfa. Her on kişiden altısı Formspring adlı internet sitesinde profile sahip. :)Rakamlar benim uydurmam ama bu sitenin son günlerde epey popüler olduğu gerçek. Peki nedir Formspring? Ne işe yarar?

  Formspring.me adresi kullanıcıları kendilerine sorulan sorulara cevap veriyorlar. Yani üye olduysanız size tanıdığınız veya tanımadığınız bir sürü kişi sorular yöneltebiliyor. “En sevdiğin renk nedir?” gibi… Soru sorulan kişi de bir ünlü edasıyla gelen soruları yanıtlıyor. Sevdiği şarkıcıyı, izlediği programları, sevdiği renkleri vs. söylüyor. İşte sayfanın mantığı bu.

  Bu sayfa sayesinde kendinizi gazetecilerin sorularını yanıtlayan bir ünlü gibi hissetmeniz kaçınılmaz. Sadece en sevdiğiniz renkler, şarkıcılar, filmler sorulmuyor. Aşk hayatınızı merak eden bir sürü apaçi olacaktır. Ayrıca aklınıza getiremeyeceğiniz derecede özel ve müstehcen soruları yanıtlamanız istenecek. Hazırlıklı olun!

  Unutmadan blog yazarlarına birkaç şey söylemek istiyorum. Formspring kullanıcısıysanız ve bloğunuzu takip edenlerin sorularını sizlere oradan yöneltmesini istiyorsanız, sayfalarınızdaki yorum formlarını, iletişim sayfalarını kapatın. Aksi durumda ya bloğunuz ya da Formspring gereksiz demektir. Seçiminizi yapın. Ayrıca sayfanızı ziyaret eden ve mail yoluyla sizlere ulaşan kimselere kızmaya hakkınız yok! Birkaç blog sayfasında şöyle serzenişlere tanık oldum: “Formspring koyduk laa niye oradan sormuyonuz da mail atıyonuz…” Herkes Formspring kullanmak zorunda değil ama bir blog yazarı yazdığı yazı ile ilgili ziyaretçisinin aklına takılan bir şey varsa yardımcı olmak zorunda. Yoksa açılan blog sayfalarının bir manası kalmaz.

  Olumsuz birkaç şey yazdık diye Formspring kullanmayın falan diyeceğimi düşünmeyin. İnternet adam gibi kullanıldığında faydalıdır. Kişisel görüşümü sorarsanız eğer bence Formspring adlı sayfayı kullanmak gereksiz. Gerekli gören kullanabilir. Gerekli olduğu için kullananı da ayrıca takdir ve de tebrik ederim. Gocunmam. :)

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Cemdavran.com.tr
Cem Davran’ın Bloğu

 Beni tanıyanlar Cem Davran'ın kişiliğini, oyunculuğunu, samimiyetini ne kadar çok beğendiğimi ve  takdir ettiğimi bilir. Oynadığı tiyatro oyunlarını, sinema filmlerini...

Kapat