nuManaGa.com

Footer Şifresi Nasıl Çözülür?

WordPress kullanıcılarının en büyük sorunlarından biridir şifrelenen “footer” yani alt kısım dosyası. Farklı temam olsun, artistliğim olsun,  hiç kimsede olmasın bende olsun diyerek bulunan ve genellikle şifreli olan temaları kullanmak isteyenlere müjdeler olsun. Şifreleri kırmak ve temaları kullanmak mümkün. Hem çok zor bir şey de değil. Çok az zamanınızı ayırarak kolayca footer.php dosyasındaki şifreleri temizleyebilir ve alt kısım bölümünü dileğiniz gibi kullanabilirsiniz. Verdiğim yöntemleri deneyerek eminim sorununuzu halledeceksiniz. En basitinden başlıyorum. İlk yöntemimiz buraya, şuraya ve tekrar buraya tıklayarak ulaşacağımız sitelere footer.php dosyamızdaki şifreli bölümü yazarak çözmeyi denemek. Şifreli bölümü yazp “Decode” tuşuna basıyoruz ve gelen yeni kodları alıp footer.php dosyamıza yapıştırıyoruz. Tabi öncesinde footer.php dosyamızda bulunan tüm yazıları veya kodları silmeyi unutmuyoruz.

Gelelim ikinci yönteme. Bu yöntemi az çok kod bilginiz olduğunu düşünerek kısaca anlatacağım. Web tarayıcımız vasıtası ile sitemize bağlanalım. Sitemiz açıldığında sağ tuşa tıklayarak “Kaynağı görüntüle” seçeneğine tıklayalım. Ardından footer.php ait kodları bulmaya çalışalım. Kaynaktan baktığınızda şifreler değil orijinal kodlar gözükür. Bu kodları alalım ve footer.ph adında yeni bir dosya oluşturalım. Ardından eski dosyayı silerek yerine oluşturduğumuz yeni dosyamızı atalım.

Gelelim son yöntemimize. Öncelikle index.php dosyamızı açalım. Burada, alt satırlarda bulunan <?php get_footer(); ?> bölümünü bulalım. Ardından bu bölümü silip yerine <!– // AGA –>  <?php get_footer(); ?>

<!– // AGA –> kodlarını yazalım. Kaydedip çıkalım. Son olarak web tarayıcısı vasıtası ile sitemize girip “Kaynağı görüntüle” diyelim ve <!– // AGA –> <!– // AGA –> kodları arasında kalan bölümü kopyalayıp yeni bir footer.php dosyası oluşturalım. Eskisini silip yeni footer.php dosyamızı sunucumuza atalım. Hepsi bu kadar. (AGA’yı ben uydurdum. İstediğinizi yazabilirsiniz.)

Yukarıda belirttiğim 3 yöntemden biri muhtemelen sorununuzu çözecektir. Temalar genellike “base64” denilen bir sistemle şifreleniyor ve verdiğim çözüm yolları bu kodları çözmek için yeterli.

Tema sahibinin ufak bir bağlantısı sizi rahatsız etmiyorsa hiç uğraşmayın. Mesela ben şifresiz olduğu halde alt kısım bölümümde temamın yapımcısının bağlantısını veriyorum. (Toolbarı kapatırsanız görebilirsiniz.) Abartısız ise yapımcı bağlantısı, bence emeğe saygı gösterin ve bağlantıları kaldırmayın. Size kalmış tabi. Kolay gelsin.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , ,
 1. SesliChat diyor ki:

  Hocam bilgiler için teşekkürler işime yaradı. Emeğinize sağlık

 2. ferhat diyor ki:

  denedim oldu çok teşekkür ediyorum. çok güzel paylaşımlar var….

 3. halit bey footer.php dosyanızı Utf-8 olarak kaydedince oluyor sanırım değil mi hocam öyleydi sanki

 4. chat diyor ki:

  bu işi çözze çözze numan aga çözer dedim sende çözemedin numan aga 😀

 5. Nihat diyor ki:

  Yukarıdaki tüm yöntemleri denedim hiçbiri uymadı saatlerce uğraştım ve sonunda daha başka bir yöntem denedim ve oldu. Önce wp temadaki tüm dosyaları notepad ++ ile açtım sonra footer da yazısını değiştireceğim bir kelime kopyalayıp notepad yarımı ile arattım aynı kelime bende sadece footer.php ve funtions.php dosyalarında bulundu. sonrada bu iki dosyada değiştirmek istediğim yerleri iki dosyada da birebir değiştirip tekrar yükledim ve oldu. Şifreyi kıramadım ama istediğim sonuca ulaştım verdiğiniz bilgiler de işime yaradı tabi ki fikir olarak. Teşekkür ediyorum güzel paylaşımlar var. İyi çalışmalar.

 6. nuManaGa diyor ki:

  Karakter problemi tema dosyalarıyla alakalıdır. Dil ayarlarını doğru yaptığınızdan emin olun.

 7. halit diyor ki:

  Merhaba Paylaşımınızı denedim başardım ancak sonra türkçe karakterde sorun yaşadım yardım edebilirmisiniz.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
grup-vitamin
Özledik Be Vitamin!

Geçenlerde tesadüfen denk gelen bir Vitamin şarkısı ile tüylerim diken diken oldu. Çocukluğuma gittim... Ne de çok dinlerdim Grup Vitamin'i......

Kapat