nuManaGa.com

Fırtına

  Şampiyonlar Ligi’ne katılacağı kesinleştiğinde bir dünya kişi boş sözlerle yerdi. Medya, taraflı yazarlar yerden yere vurdu. Yapamazlar, sıfır çekerler… Kuralar çekildi, rakipler belli oldu. Rakiplerin arasındaki İnter yere göğe sığdırılamadı. Trabzon 5 yer, 6 atar İnter, kuponlar İnter’e… Trabzon’un ruhunda güçlüleri dize getirmek vardır. Bunu herkes unuttu. İstanbul takımlarının hegemonyasında geçen bir ligi şampiyon tamamlayan, her sene kafaya oynayan, Avrupa devlerini çimlere gömen, Anadolu kulüplerinin umutlanması sağlayan takımın Trabzonspor olduğunu yeniden hatırlattık herkese.

  İnter maçından önce farklı takımları tutan arkadaşlarımın iğrenç esprilerine maruz kaldım.Sosyal medyada açılan konulara, spor sitelerinin yorum kısımlarına bakarsanız ne tür cümleler duyduğumu çok daha iyi anlarsınız. Avrupa’da bir Türk takımı mücadele ediyor ama ahaliden bazıları “İnter formamı giyerim yarın!” diye cümleler kuruyor. Peki sonuç nedir? Trabzonspor gönül verdiğiniz Bizans takımlarını gömdüğü gibi İnter’i de sahaya gömdü.

  Gelelim maça… Şenol hoca güneş, Trabzonspor fırtına! İnter karşısında nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadı Trabzonspor ve haklı bir galibiyet aldı. 28 yıl aradan sonra yine bir 14 Eylül gününde 28 numaralı formalı Celutska’nın attığı gol ile Avrupa’de ses getirdik! Özeti aşağıdaki video oynatıcı vasıtası ile izleyebilirsiniz.

  Kendi takımları gibi sıfır çekeceğimizi düşünenler, İnter forması ile gezmek isteyenler, fark yiyeceğimizi düşünüp televizyon karşısında İnter diye tezahurat yapanlar… Saygılar! Trabzonspor sizleri de yendi.

Trabzonspor’un İnter’i çimlere gömen golü:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İlker Yasin Trabzon Maçlarını Sunmasın
Trabzon Maçlarını İlker Yasin Anlatmasın

  Trabzonspor maçlarını İlker Yasin anlatmasın. Neden mi? Doksan dakika boyunca tek doğru cümle kurulmuyor da ondan. İlker Yasin Galatasaray,...

Kapat