nuManaGa.com

Filiz Hiç Üzülmesin

  Sabahattin Ali yaşadığı dönemde büyük sıkıntılar yaşamış bir yazardır. Tutuklanmıştır, kaçmak zorunda kalmıştır… Nedeni ve tarihi tam olarak bilinmeyen bir zamanda hunharca katledilmiştir. Ne acıdır! Eserleriyle zamanın ötesine geçmeyi başaran ve ölümsüzleşen Sabahattin Ali anısına yapılmış bir kısa film Filiz Hiç Üzülmesin. Sanatçıya br saygı duruşu niteliğinde olan bu kısa film, usta isimleri de bir araya getirmiş.

  Filmin senaryosu Rutkay Aziz’e ait. Filmde Altan Erkekli ve Altan Gördüm rol alıyor. Ayrıca Vahide Gördüm de sesi ile katkıda bulunuyor. Sabahattin Ali anısına yapılan bu kısa filmin yönetmenlik koltuğunda da Rutkay Aziz karşımıza çıkmakta. Cahit Berkay’ın da filmin müziklerini yaptığını unutmadan belirtelim.

  Sabahattin Ali’nin son anlarının anlatıldığı Filiz Hiç Üzülmesin’e CNN Türk ekranları yer verdi ilk kez. Başka bir yayın organında ufak puntolarla bile olsa alaka görmedi bu film. İyi ki internet var! Yoksa çok şeyden mahrum kalacağız.

  Hep söylüyorum: Ülkemizin geçmişinde türlü türlü acılar var. Sabahattin Ali gibi çok önemli bir ismin katledilmesi bunlardan sadece biri. Yüzleşmek, inanmak ve anlamak gerek! İyi seyirler.

Filiz Hiç Üzülmesin adlı kısa film:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Dedemin İnsanları
Dedemin İnsanları

  Bu ülkenin insanları büyük acılarla boğuştu geçmişte. İşte onlardan biridir mübadele. Doğdukları, doydukları, yaşadıkları toprakları terk etmek zorunda kalan kardeşlerimiz, maalesef göçten sonra da -yaşamayanın...

Kapat