nuManaGa.com

Fethiye’de Tur Şirketlerine Bakın

Güzide tatil merkezlerimizden Fethiye, güzelliği kadar pahalı olması ile de ünlü. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Akvaryum Koyu, Çalış… Birbirinden hoş koylara, vadilere, antik kentlere sahip olan Fethiye’de ulaşımın epey pahalı olduğunu belirtmek gerek. Hele de kişi sayınız az ise. Bu nedenle Fethiye’de tatil keyfi yapacaklar tur şirketlerine bir baksınlar. Tur şirketlerinin kampanyaları dahilinde daha uygun fiyatlara eğlenceli geziler yapılabilir. Bu sayede daha fazla mekanı uygun fiyatlara gezme şansı yakalanmış olur. Hatta Fethiye’de gezilmedik yer bile bırakmayabilirsiniz.

Mesela Saklıkent’e gitmek istiyorsunuz. Fethiye’den Saklıkent’e gitmek için vereceğiniz ulaşım ücretini bir tur şirketine verirseniz, 5 farklı mekanı gezmeniz mümkün. Tlos, Yakapark gibi. Ve bir öğün yemek de dahil.

Diyelim ki Kelebekler Vadisi için yola çıkacaksınız. Eğer bir tekne turu ile yolculuk yaparsanız Kelebekler Vadisi’nin yanında birçok koya uğrama şansınız olur. Tüm gününüzü gezerek, yüzerek ve teknede güneşlenerek geçirebilirsiniz.

Turlarda dikkat etmeniz gereken hususlara da değinelim. Tur fiyatları uygun ama tur sırasında almak istediğiniz her şey çok pahalı. Mesela su savaşları için su pompası almak isterseniz 3 lira olan pompaya 15 lira isteniyor. Yahut teknede içecek almak istiyorsanız yine kat kat fazla para ödemek durumundasınız. Mümkün mertebe çantanızda bir şeyler bulundurun. İyi bilgi alın ve hazırlıklı gidin.

Çalış’ta, Fethiye’de, Hisarönü’nde, Ölüdeniz’de tur şirketlerinin bürolarına uğramadan kendinize rota belirlemeyin. İlk girdiğiniz şirketin cümlelerine de kapılmayın. Çok şirket var. Hepsini gezin ve öyle karar verin. İyi gezmeler!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    Hisarönü Hisarönü. :)

  2. duygu diyor ki:

    hisarönü de neresi? hisarcık olmasın sakın 😀

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Doğum Günü
Doğum Günü

  Yaşlanıyorum... Bir yaşı daha ardımda bıraktım. Yürüyorum otuzlara, kırklara doğru. Geçen her yıl bir şeyler katıyor fakat götürdükleri de var....

Kapat