nuManaGa.com

Fethiye Kuş Cenneti / Şad Burnu

  Fethiye Çalış’ta bulunan güzel bir mekan Fethiye Kuş Cenneti. Kimi kaynaklarda Şad Burnu Kuş Cenneti diye geçiyor burası. Bu sulak alanda 200’e yakın kuş türü yaşamakta. Tek tek saymadım hatta pek kuş da göremedim. Çünkü yaz mevsiminde kuşları görmek mümkün olmuyor. Kış ve bahar aylarında farklı kuş türleri görülebiliyor burada. Çalış’ta bulunan bu güzel mekan Fethiye’ye çok şey katacaktır. Fethiye, sadece deniz, kumsal için gelenlerin değil; doğal güzellikleri görmeyi arzulayanların da uğrak mekanı olacaktır Kuş Cenneti sayesinde.

  Şad Burnu’na ve Kuş Cenneti’ne ulaşmak çok kolay. Fethiye’den Çalış’a giden dolmuşlara binerek kolaylıkla bu güzel alana ulaşılabiliyor. Merkezi bir yerde olması bu alanın cazip yanlarından. Sulak alanlar genellikle şehirlerin dışında, uzaklarda olur. Fethiye Kuş Cenneti ise Çalış’ta, sahilin hemen yanında.

     

  Kuşları göremeseniz bile manzarası ile büyüleyecektir sizi Fethiye Kuş Cenneti. Hele de gün batımına doğru çöken kızıllık bir başka hava katıyor buraya. Bilenler bilir; Çalış’ta güneş bir başka batar. Günün ağır ağır çekilişini izlemek çok keyiflidir Fethiye Çalış’ta. Arkanız deniz, solunuz deniz, önünüz Kuş Cenneti.

  “Fethiye’de nerelere gideyim?” diyenlere önerilebilecek en güzel mekanlardan biridir Kuş Cenneti. Fethiye’deysiniz bu güzel alanı görmemezlik etmeyin.

  Üzerilerine tıklayarak fotoğrafları büyütebilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yumdum Gözlerimi
Yumdum Gözlerimi

  Gözlerim iyi görür. Bir baktım mı moleküllerine kadar ayırırım baktığım şeyi. Mesela insanların gözlerine baktığım zaman ta kalplerinin ücra...

Kapat