nuManaGa.com

Fazla Takılmamak Gerek

  Alexa, pagerank, tekil hit, çoğul hit… Günümüzde internet sayfaları olan bireylerin bayıldığı ve yüksek tutmak için uğraştığı terimler bunlar. Öyle didiniyor ki site sahipleri anlatamam. Saatlerce bilgisayar başında kalarak bu amaç uğruna zamanlarını heba ediyorlar. Daha da kötüsü kimileri sırf arama motorlarında tepelerde çıksın, çok kişi ziyaret etsin diye sayfalarını çöplüğe dünüştürmekte. Zaten yeterince kirli olan internet boş ve absürt yazılarla daha da kirleniyor.

  Son günlerde kimi blogcuların sayfalarındaki gereksiz içeriğe ve etiketlere takmış durumdayım. Bir saat sonra unutulacak olayları bir sürü etiketle süsleyip arama motorlarına sunuyorlar. Bu sayede çok ziyaretçi çekmeyi, arama motorlarında üst sıralarda gözükmeyi ve Alexa değerlerini yükseltmeyi amaçladıklarından şüphe yok. Bir sürü gereksiz yazı ve bilgi ile oluşturulan içerik bir zaman sonra çöpe dönüşüyor. Günler sonra bu sayfaları ziyaret edenler çöpleri görünce ne düşünecekler? “Aman ne boş site…” vb. şekilde başlayan cümleler kuracaklar…

  İnternet sayfası olan herkes elbette çok ziyaretçisi, yüksek hitleri olsun ister ama bu işler bir günde olmuyor, olmamalı. Ziyaretçilere hiçbir şey vermeyen boş içerikle dolu siteler belli bir zaman sonra elde ettikleri değerleri kaybedecekler. Bu değerleri kaybetmek istemiyorlarsa kalıcı şeyler yazmak, paylaşmak zorundalar. Aksi takdirde çöplükten farkı olmayan sitelerini pek iyi günler beklemiyor.

  Alexa, pagerank vb. şeyler önemli fakat aceleye gerek yok. Kalıcı şeyler paylaşarak da yüksek değerler elde etmek mümkün. Bakın yüksek hitleri olan sitelere belli bir duruşları var, kaliteli ve kalıcı içeriğe sahipler. Bulundukları yere bir ayda değil de belki birkaç yılda geldiler. İşte önemli olan bu. Hani bir söz vardır “Hızlı atın b.ku seyrek düşer.” diye. Yani hızlı ve temelsiz yükselmenin sanal alemde pek bir önemi yok.

  Başta blogcular olmak üzere tüm site sahiplerine tavsiyem kalıcı ve kaliteli içerik oluşturmalarıdır. Günde on yazı değil de iki yazı paylaşın, yazılarınıza kendinizden bir şeyler katın, kopyalamayın, özgün olun… Alexa, tekil hit gibi şeylere çok takılmayın. Eğer bu söylenenleri dikkate alırsanız çok uzun süre geçmeden kaliteli, kalıcı ve yüksek değerleri olan bir web sayfanız olacak. Kaliteli bloglar ve internet sayfaları görmek dileğiyle.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Akıllı Adsense
Akıllı Adsense

  İnternet sayfası olan her kişi sayfasına reklam almak ister. Kimi çok para kazanmak ister kimi için ise host masrafının...

Kapat