nuManaGa.com

Siteniz İçin Hayran Sayfası

 Ülkemizde en fazla ziyaret edilen sosyal ağ Facebook. Öyle popüler bir site oldu ki İsmail YKE’nin şarkısına bile adını verdi bu güzide site.

 Site sahipleri için ise ayrı bir önem taşıyor Facebook.Çünkü  ücretsiz bir şekilde reklam yapabilme imkanı veriyor bu tarz sosyal ağlar. “Backlink” diye tabir edilen husus için oldukça önemli web sayfalarımızın Facebook kullanıcıları tarafından tıklanması. İşte bu nedenle sitemizin Facebook’ta görünmesi ve tıklanması için sadece profilimize site adını yazmakla yetinmiyoruz. Hayran sayfası oluşturup sitemizi daha geniş kitlelere tanıtma imkanı buluyoruz. Bu da daha çok tıklanma demek tabi.

 Facebook’a üye olduğunuzu varsayarak basitçe yapacağımız işlemleri anlatayım.Öncelikle hayran sayfamızı oluşturalım. Buraya tıklayarak sayfamızı oluşturmaya başlayacağımız alana gidelim. Kategorimizi seçelim (internet sitesi olarak) ve sayfamızın adını yazalım. Bu işlemlerden sonra sadece “sayfa oluştur” butonuna basmak kalıyor.(Oluşturduğunuz sayfanızın ayarlarını isteğinize göre ayarlamak size kalmış)

 Sayfamızı oluşturduktan sonra buraya tıklayarak kendi web sayfamıza hayran kutusu eklemek için gerekli işlemleri gerçekleştirelim. Karşımıza gelen sayfada “akışı ekle”,”hayranları ekle”,”Facebook logosunu ekle” seçenekleri var. “Akışı ekle” yi seçmenizi tavsiye etmem.Çünkü gereksiz ve görüntüyü bozuyor. Diğer iki seçeneği işaretleyelim ve “Gerecin nereye ekleneceğini seçin” başlığı altındaki “Other” butonuna tıklayalım. Tıklama ile birlikte sitemize eklememiz gereken kodlara ulaşacağız.Ardından aldığımız kodları, sayfamızın neresinde hayran kutumuzu göstermek istiyorsak oraya ekliyoruz.( WordPress kullanıcıları sidebar bölümünü tercih ediyor.Mesela ben. 😉 )

 Hepsi bu kadar arkadaşlar. Örneğini bu sayfanın sağ tarafında görebilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,
  1. Bulut diyor ki:

    Ben hanüz çok etkin hale getiremedim sayfamı.Sebebi de bana göre önüne gelenin saçma sapan paylaşımları milletin gözüne sokarak bıktırmaları. Kimse davetiyelerimi kabul etmiyor.

  2. Berkay diyor ki:

    Ücretsiz reklam ve tanıtım bu tip sosyal ağlar sayesinde şimdilik moda olarak görülüyor. Ama gelir – gider dengesinin zamanla bozulacağını düşünüyorum. Yani,reklam sayfalarının ömrü facebook’un ömründen kısa olabilir. Tabi Gönlümüz bizim sayfamızın ömrü facebook’un ömründen uzun olmasının yönünde http://www.numanaga.com :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Domuz Gribi www.numanaga.com
Domuz Gribi Dönemi Üzerine

Yediden yetmişe herkesi meraklandıran ve medyamızın manşetlerinden düşmeyen bir konuydu domuz gribi. Her gün hastalık, ölüm vb. haberleri izledik, okuduk, gördük, duyduk......

Kapat