nuManaGa.com

Ezel Dizisi ve Müzikleri

Yeni yayın dönemi ile birlikte yayınlanmaya başlayan ve  kısa sürede efsaneleşen bir dizi “Ezel”. Güçlü oyuncu kadrosunun yanı sıra çekimler ve görüntü kalitesi de diziyi izlenesi yapan nedenler arasında. Her hafta dizi değil  sinema filmi izliyormuş gibiyiz. Kurgu,görüntü,oyuncu kadrosu,müzikler güzel olunca haliyle dizi de bir numara oluyor tabi.

Müzikler demişken dizinin müzikleri hakkında bilgi verelim biraz. Dizinin müziklerini “Yaprak Dökümü, “Aşk’ı Memnu”, “Dudaktan Kalbe” gibi dizilerin müziklerini yapan Toygar Işıklı yapmakta. Dizinin müzikleri gerçekten on üzerinden on alacak kalitede. Özellikle “Aynadaki Yüz” isimli müzik oldukça etkileyici.

Son olarak Tuncel Kurtiz’in okuduğu şiirden bahsedelim. Tunce Kurtiz o etkileyici ses tonuyla şiiri gerçekten güzel seslendirmiş. Şiir hakkında kısaca bilgi verecek olursak: İrlandalı yazar Oscar Wilde şiiri yazan. Şiirin adı “Reading Zindanı Baladı” dır. Özdemir Asaf ve Tozan Alkan tarafından dilimize çevrilmiştir.

Diziden ve dizinin müziklerinden bahsettikten sonra buyrun  indirin ve dinleyin bu güzel müzikleri.

Unutmadan belirteyim “Ezel”  Pazartesi günleri saat 20.00’da.

***

  Yukarıdaki yazı uzun zaman önce yazıldı. Bu diziden bize Tuncel Kurtiz’in sesinden nefis bir şiir yadigar kaldı. Tuncel Kurtiz’in buğulu sesinden “Reading Zindanı Baladı” video oynatıcı vasıtası ile sizlerle:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 1. Özkan YAZICI diyor ki:

  böyle bir diziyok aga her izlememdensonra şairliğim tavan yapıyor.

 2. nuManaGa diyor ki:

  Aynen katılıyorum Asena. Hani Şampiyonlar Ligi maçları Star’dan başka kanalda yayınlansa garip gelir ya insana öyle bir duygu. :) Show Tv’ye yakıştırmıştık.

 3. asena diyor ki:

  Kanal değiştirerek atvde yayınlanmaya başlaması bende hafif bir hüzne sebep olsa da=)(böyle diziler her daim bulunmaz malum) gerçekten beğendiğim bir dizi.Evet sinema salonunda gibi hissettiriyor kendimi ve bu sinema aşığı birisi için harika bir duygu.Dizide ciddi emeği geçen herkesin yaşama tutkuyla sarılmış insanlar olduğu kanısındayım..

 4. metin diyor ki:

  öndercim beklentileri karşılamak için oyuncu kadrosu genişletilmeli 😀 mesela bundan sonrasında ezel kadrosunda bende yer almalıyım 😀 Ali’nin yanında 😀 😀

 5. önder diyor ki:

  Gerçekten de çok etkileyici ve sürükleyici bir dizi EZEL. Geçen hafta yayınlanmadığında nasıl bir eksiklik hissettiğimi bana sorun. Oyuncular, müzikler, çekimler süper. Şimdi bu dizi ekibinin biraz daha kaygılanma zamanı çünkü bu diziden beklentilerimiz arttı…

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Akvaryum Tekniği
Eğitimde Akvaryum Tekniği

 Akvaryum tekniği, öğrencilerin ilgi duyduğu ya da üzerinde anlaşmaya varamadığı konuların öğretiminde, sınıf içi tartışmaları canlandırmak ve mümkün olduğu kadar...

Kapat