nuManaGa.com

Evlenin Artık!

  Yurdum insanı bayılıyor evlendiren programlara. Su Gibi, İzdivaç falan filan… Yayınlandıkları saatlerde reyting rekorları kıran bu programlar ekranlarımızın ve medya patronlarının vazgeçilmezi. İçerik olarak sürekli eleştirilseler de yıllardır yayındalar. Bazen çok çirkin durumların yaşandığı bu programların samimiyeti ise ayrıca tartışma konusu. Öyle ki son zamanlarda eş arayan adaylar piyasa yapmış durumda. Bir yılı aşkın süre katıldıkları programdan başka kanaldaki bir programa transfer oluyor bazı adaylar. Demek ki amaç çok başka.

  Programı izleyenler adayları birbirlerine yakıştırıp duruyor, güvenip bu programlara gelenler oluyor… Peki her aday güvenilir mi? Ya da o kalabalığın içinde kaç kişi oyuncu değil? Tavırlar, haller kimilerini ele veriyor. Alkış beklemek, mimikler, konuşmalar… Hepsini büyük bir ustalıkla yapan oyuncular var. Bunların dışında elbette amacı evlenmek olan adaylar da vardır ama onlar pek popüler değil.

  İzleyen arkadaşlarımın “Aaa bu ne arıyor burada? Şu programda değil miydi?” gibi nidalar atması beni şaşırttı. Pasif izleyici konumunda olan bendeniz bile tanıdım bu muhterem adayı. Önceleri başka kanalda eş arıyordu kendine muhterem… Sonra biraz dikkatli izleyince epey bir adayın bonservisinin başka kanallara geçtiğine şahit oldum. Çok sivrilen ve gelenleri beğenmeyen adaylar transfer edilerek programın reyting oranlarının tavan yapması amaçlanmış. Helal! Hani amaç evlendirmekti? Hani gelen adayların tek isteği evlenmekti? Tabi tabi… Biz de inandık.

  Programlara bakınca birkaç yıldır orada oturan hatunları, beyleri görüyorum. Ellerinde mikrofon milleti eleştiriyorlar. “Bu bey o hanıma uymadı. Bence elektrik alamadılar.” ve benzeri cümleler… Bir hanım adayın söylediği sözü aynen sizlere aktarıyorum: “Lütfen beyler artık talip olmasın. Ben artık evlenmeyi düşünmüyorum ama gitmeyeceğim. Burada kalıp her gün yorumlarıma devam edeceğim.” diyor kendileri. “Başka arzun var mı yavrum?” diye soracaklarına onay veriyorlar hanımefendinin söylediklerine.

  Program program dolaşarak para kazanan adaylar, geleni beğenmeyip kameralardan uzak kalmak istemeyenler, evlenmek için değil yorum yapmak için gelenler… Evlenin ulan artık! Bıktırdınız!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    Sana kolay gelsin. :)

  2. SonKralice diyor ki:

    lan türkiyede olsam anasini satim bu programa cikmasam serefsizim… reytingleri kirarim ben.. kimseyi begenmem.. ünlü olmak icin cikarim hahahahaha sende aday olarak gel olm 😀 kavga ederiz hahahaha ikimiz meshur olak 😀

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İstenmeyen Adsense Reklamları
İstenmeyen Adsense Reklamları

  İnternet sayfası olanların en sevdiği, beğendiği, bayıldığı reklam programı Google Adsense kimi zaman can sıkmıyor değil. İçerik ile alakalı...

Kapat