nuManaGa.com

Eskiye Dönüş Hoş Değil

  Son dönem dizilerimizde eski senaryoların yeniden değerlendirildiğini görmekteyiz. İffet, Al Yazmalım… “Ne gerek vardı?” demeden edemiyor insan. Senaryo kıtlığı mı var piyasada? İnsanımızda özel yeri olan senaryoları, müzikleri günümüz sıradanlığına uyarlayarak reyting peşinde koşmak hoş değil. Yeni nesil ne bulsa izliyor belki ama geçmişin tatlılığını zedeliyor yeni döneme uyarlamalar. Herkes farkında. Ne beren Saat Fatmagül ne de Deniz Çakır İffet. Akılda kalan sahnelere sığınılarak yapılan yeni yeni diziler hep sevimsiz kalacak.

  Al Yazmalım, Kadir İnanır’ın bakışları, Türkan Şoray”ın masum kaçışları olmadan ne kadar haz verebilir? Müjde Ar’sız İffet neye benzer? Her kafası cama sıkıştırılan İffet rolüne cuk oturacak diye bir şey yok!

  Oysa zaman o kadar müsait ki kaliteli işler çıkarmaya. Kameralar, şaryolar… Her türlü alet son modelken neden yeni senaryo yok diye düşünmek gerek. Eskinin bilinmişliğine sığınıp garantici davranmak boşuna. Yeni nesil yönetmenlerden, senaristlerden, yapımcılardan kaliteli ve yeni işler bekliyor izleyici.

  Geçmişe sığınmak yerine yeni ve özgün işlere el atmalı televizyon sektöründe olanlar. Geçmişten gelen maden kuruduğunda ne yapılacak? O zaman da başa dönüp yeniden mi çekilecek eski sinema filmleri? Tadı kaçtı. Artık yeni şeylerle gelinsin!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress Gezi Temaları
WordPress Gezi Temaları

  WordPress ile yapılan gezi, tatil siteleri son dönemde oldukça fazla ilgili görüyor. WordPress'in kolay ve şık olması bunda en...

Kapat