nuManaGa.com

Esad Biterse Ne Olur?

  Öncelikle 40 yıllk Esad’in nasıl Esed olduğunu bir türlü anlayamadığımı söyleyemek istiyorum. Düne kadar basın mensuplarımız ve değerli devlet büyüklerimiz “Esad, Esad, Esad” diye memnun memnun gülümsemiyorlar mıydı? Ortak bakanlar kurulu falan yapacaktık ve daha karpuz kesecektik! Ne olduysa Esad, Esed oldu ve nasıl olduysa bir zamanlar kokulu öpücükler gönderdiğimiz bu adama sırt döndük.

Peki eski kankamızın hükümdarlığı son bulursa ne olur? Dünyanın diğer ülkelerinde ne saçmalandığı beni bağlamıyor. Çünkü sarı kızdan daha akılsız olan milletler hep demokrasi masallarını sıralıyorlar. Zaten Avrupalıların kan dökmek için bayıldığı bir kılıftır demokrasi.

Efendim “Ne yazıyorsan çıkıyor.” diyorlar. Kahin değilim! Gerçekler ortada. Gerçekleri görmeyenlerde bir problem olmalı. Her şey o kadar bariz ki! Gelelim meseleye: Esad giderse, Suriye biterse ne olur? Bu konudaki fikirlerimi bir kahve köşesinde dostlarımla paylaştım aylar önce. İnanmadılar, “Olmaz yahu.” dediler; fakat gelinen son nokta beni haklı çıkardı. “Suriye’de olası bir yönetim değişikliğiyle birlikte bölünme olur ve Suriye toprakları tıpkı Irak’ta olduğu gibi Kürtlere peşkeş çekilir. Suriye’nin kuzeyinde kurulacak bir Kürt devleti ile Irak’taki saçmalık, yani bölgesel yönetim birleştirilerek Kürtlere devlet hediye etme arzusunda olanların emelleri gerçekleşmiş olur. Akdeniz’e inen ve birçok limana sahip olan Kürtler de Türkiye sayesinde zenginleşir. Böylece Irak’ta ve Suriye’de PKK’lı köpeklere ne yazık ki daha geniş imkanlar sağlanır. Bu doğrultuda ilerliyor Irak, ABD, İsrail ve Birleşmiş Milletler. Görmüyor musunuz?” demiştim.

Esad ya da Esed masum mu? Değil! Cani mi? Evet, cani. Gitmeli mi? Gitmeli. Ama onun gidişinden sonra ortaya çıkacak tabloda PKK uzantıları devriye olursa ülkemizin, insanımızın başı ağrır diye düşünmekteyim. Kısacası hangi muhaliflere destek verdiğinizi bir kez daha düşünün! Ne yazık ki orada muhalif çok!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kapuzbaşı Şelaleri
Kapuzbaşı Şelaleleri / Kayseri

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği bir gezi projesi sayesinde gezme fırsatı buldum bu eşsiz mekanı. Rüzgar güllerinin arasından kıvrılan yolu...

Kapat