nuManaGa.com

Erdal Beşikçioğlu

  5 Ocak 1970 yılında Ordulu bir baba ve Ankaralı bir annenin ilk çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi. Konservatuvar eğitimi sırasında “William Guskill” ile yaratıcı drama üzerine workshop çalışmalarına katıldı. 1993 yılında mezun oldu. 95-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda müdür vekili olarak görev aldı.

  Erdal Beşikçioğlu başarılı oyunculuğu ile birçok insanın hayranlık duyduğu bir isim. Bunların arasında bendeniz de varım. Özellikle sert karakterlerdeki başarısı tartışılmaz. Sadece sert rollerde değil canlandırdığı her rolde başarılı olan bir oyuncu Erdal Beşikçioğlu. Mimikleri, ses tonu ve tavırları ile girdiği her rolde mest ediyor izleyenleri.

  Erdal Beşikçioğlu diziler ve sinema filmleri ile akıllarda yer etmiş olsa bile tiyatro geçimişi olan bir oyuncu olduğunu da unutmamak gerek. Devlet Tiyatroları’nda çalışmış ve tiyatroya gönül vermiş bir isim olan Erdal Beşikçioğlu birçok oyunda rol almıştır. Aşk ve Anlayış, Canlı Maymun Lokantası, Pazartesi Perşembe bu oyunlardan bazıları.

  Recep Yazıcıoğlu’nun hayatını konu alan Köprü adlı dizi ile büyük kitleler tarafından tanınan ve oynadığı Faruk Yazıcı karakteri ile gönüllere taht kuran Erdal Beşikçioğlu birçok dizide ve sinema filminde rol aldı. Köprü dışında Ayrılık, Ödünç Hayat, Es- Es, Behzat Ç. gibi televizyon dizilerinde sağlam karakterler ile boy gösterdi Erdal Beşikçioğlu. Sinema filmlerine gelecek olursak ,Vali dışında Barda, Eve Giden Yol, Hayat Var, Bal ve Kurtlar Vadisi Filistin gibi önemli projelerde yer aldı.

  Erdal Beşikçioğlu’nun magazinden uzak durması ve içi boş televizyon programlarına katılmaması halkın gözünden kaçmış değil. Bu nedenle onu takdir ediyoruz. Sadece işi ile gündeme gelen ve başarıyla canlandırdığı rolleri ile sevilen bir isim olması onu bambaşka bir yere koyuyor sanat camiası içinde. Gerçek sanatçı kendini elbette belli ediyor.

  Tüm araştırmalarıma rağmen Erdal Beşikçioğlu’na ait bir internet sayfası bulamadım ne yazık ki. Keşke hakkında detaylı bilgi edinebileceğimiz, kendi kaleminden bir şeyler karaladığı bir internet sitesi olsaydı. Onu daha yakından tanıma ve sürekli takip etme imkanımız olurdu.

  Canlandırdığı her rolün hakkını veren, örnek duruşu ve kişilikli yapısı ile kalplerde yer edinen gerçek bir sanatçı Erdal Beşikçioğlu. Hayranlıkla izlediğim sayılı oyunculardan biri olan Erdal Beşikçioğlu’nun her daim başarılı olmasını temenni ediyorum. Keşke onu tanıtmak adına daha çok şey yapabilsem… Umarım gelecek günlerde daha fazla kaynak bulurum.

  Gerçek bir sanatçı, örnek bir insan, oynadığı her rolün hakkını fazlasıyla veren bir isim… İşte Erdal Beşikçioğlu.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    sevinç dal :
    erdal beyi tanımak tanışmak çok istiyorum evlimi bilemiyorum eğer evliyse özür dileyerek ben ona aşığım saçma ama oyle

    Yani harbiden saçma. Büyük oyuncu… Beğenmek falan güzel ama abartmamak gerek tabi.

  2. sevinç dal diyor ki:

    erdal beyi tanımak tanışmak çok istiyorum evlimi bilemiyorum eğer evliyse özür dileyerek ben ona aşığım saçma ama oyle

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
ABD Yaptıysa Mesele Yok
ABD Yaptıysa Mesele Yok

  Dünyanın dört bir yanında insanlara işkenceler yapan ABD'nin bu işkencelere yeni başlamadığını, her geçen gün kendisine yeni kurbanlar bulduğunu biliyoruz....

Kapat