nuManaGa.com

En Sosyal Blog

  En iyi blogların seçildiği yarışmalar düzenleniyor ara sıra. Bloglara değer verilmesi gerçekten sevindirici. Bu yarışmalarda halk oylarının yanı sıra jürilerin de katkısı var. Farklı kategorilerde binlerce sitenin yarıştığını düşünürsek jürinin işi gerçekten zor. Jüri üyeleri ünlü ve yoğun kişiler. Ben siteleri derinlemesine incelediklerini düşünmüyorum. Bazı kategorilerdeki seçimlerde problem olması düşüncemi destekliyor.

  Yarışmadan önce yapılan açıklamada “En Sosyal Blog” adlı kategoride yarışacak sitelerin sayfalarının çeşitli bileşenlerle (widget) süslü olması gerektiği özellikle vurgulanmıştı. Finale kalan bloglardan birini incelediğimde çok sayıda sosyal ağın nabzını tutmadığını ve widget yani bileşen desteğinin de az olduğunu gördüm. Sadece yazıların altına sosyal ağ logoları eklemek yeterli ise yarışmadan önceki açıklamaya hiç gerek yok. Her blog yazı sonlarında sosyal ağ butonlarını kullanıyor zaten. Sosyal ağlarda aktif olmak ve sitenin sadece bir noktasında değil; farklı bölümlerinde sosyal ağ logolarına, bileşenlerine yer vermek kriter olmalı diye düşünüyorum.

  Herkesin beklentisi ve kriteri farklı olabilir. Saygı duyuyorum.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Makam Aracı
Makam Aracı

  Vekillerimizin makam araçları mükemmel. Hepsi son model, gıcır gıcır, zırhlı, bilmem kaç beygir, renkli camlı... Bu mükemmel araçlara sadece...

Kapat