nuManaGa.com

En Güzel Eurovision Şarkısı

  “Eurovision şarkısı iyi mi kötü mü?” yahut “Eurovision’a kim gitsin?” gibi konular ülkemizin gündemini epey meşgul ediyor. Önemli mi? Bence değil. Zaten TRT ünlü isimlere yönelerek daha da önemsizleştirdi Eurovision’u. Kenan Doğulu, Hadise, Sertap Erener, Manga, Yüksek Sadakat, Athena… Ve tüm bunlarla beraber Türkçe şarkılara güvenilmemesinin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz millet olarak.

  İngilizce olunca daha iyi anlaşılıyormuşuz falan filan… Çok açık söyleyeyim alayı yalan! Mesele Türkçe yahut İngilizce olması değil müzikteki kalitedir. Eğer müzik kaliteli ise dile takılmaz kulaklar!

  Gelelim Eurovision şarkılarımız arasında en iyi olana. Hazır mısınız? Eurovision’a gönderdiğimiz en güzel şarkı Şebnem Paker’in seslendirdiği Dinle adlı eserdir. Türkçedir, bizdendir! 1997 yılında Şebnem Paker ve Grup Etnik yarışmada üçüncü olarak önemli bir başarıya imza atmışlardır. Türkçe bir şarkı ile Avrupa’yı sallayan Şebnem Paker güzelliği ile de izleyenleri büyülemiştir. Sesi, yorumu, güzelliği, duruşu, sahnesi, müziği, sözleri, kalitesi tartışılmayacak bir çalışmaya 1997 yılında imza atan Türkiye, şimdilerde ne yazık ki boş işlerle avunuyor.

  Eurovision bir yarışma değil mi? Bu yarışmada ülkemiz temsil ediliyor. Yanılıyor muyum? En iyi şekilde temsil etmek için Türkçe bir eser ile bu yarışmaya katılmalıyız. Meselenin kaliteli müzik ve duygu yansıtma işi olduğunun farkına varmamız gerekmekte. Bir gün farkına varılması dileğiyle!

Eurovision’a gönderdiğimiz en iyi şarkıyı dinleyelim. İşte Şebnem Paker ve Grup Etnik:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. Hakan diyor ki:

    Bu eurovision da yabancı şarkıya bende kıl oluyorum.Örnekte de olduğu gibi kaliteli ve türkçe şarkılarla da başarılı olunabilir.Biz türkçe ile yarışmayacaksak ne işimiz var.Umarım bu hatadan vazgeçerler.Teşekkürler

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İstiklal
İstiklal / İstanbul

  Kimileri İstanbul'u Taksim'den, İstiklal'den ibaret zanneder. Öyle değildir ama çok değerlidir Taksim ve İstiklal. Tarihi, barları, eğlence mekanları, kafeleri,...

Kapat