nuManaGa.com

Elveda Sakallarım

  Blog diye tabir edilen internet sitelerinde yazarlar günlük hayatta yaşadıklarına da yer verir. Bu sayfa da bir blog. Ben pek günlük gibi kullanmıyorum numanaga.com ‘u. Bu yazı ile birlikte ilk kez günlük hayatımdan bir şeyler aktarmış olacağım. Efendim konuya gelelim. Mevzu sakallar. Ne yazık ki yıllardır kesmeye kıyamadığım sakallarım ile vedalaşma vakti. Kısaldığı günler oldu elbet ama hiç usturanın gazabına uğramamışlardı. O kara gün geldi çattı.

  Uzun zamandır sakalları ile hayatını devam ettiren biri olarak çok üzgünüm. Son sınıf ile birlikte başlayan staj günleri sakallarımın benden ayrılmasına sebep oldu ne yazık ki. Bildiğiniz üzere öğretmen adayıyım. Öğretmen adayları son sınıfta staj için üniversitelerinin seçtiği bir okula giderler. Ben de son sınıftayım ve staja gitmek zorundayım. Staja giderken giyim hususunda belirtilen kurallara uymak gerek tabi. Takım elbiseye ve kravata eyvallah fakat sinek kaydı tıraşa nasıl alışacağım bilmiyorum. Her tıraş oluşumda sanki benden bir parçayı alıp götürüyorlarmış gibi geliyor. Yapma berber, kıyma ne olur diyesim geliyor ama yapacak bir şey yok. El mahkum, g.t gardiyan derler ya işte öyle bir durum.

  Staj için haftada bir kez sinek kaydı tıraş oluyorum. Buna alışmak zorundayım, biliyorum. Beni asıl ürküten KPSS denen şaibeli, kopyalı, ucuz sınavı geçip öğretmen olursam ilerleyen yıllarda bu işkenceyi sürekli yaşayacak olmam. Aslında kopyanın, şerefsizliğin hakim olduğu bir sınavda başarılı olamayacağımı düşününce biraz rahatlıyorum ama yine de korkmuyorum diyemem.

  Yine bildiğiniz üzere eğitimci ailenin eğitimci olmaya aday uşağıyım. Bu sakal tıraşı konusu babamın okula gitmek için hazırlanışını getiriyor aklıma. Hiç üşenmez her gün tıraşını olur ve okula öyle gider babam. Hala da bu şekilde devam ediyor. Hayranım onun bu titizliğine ve işine verdiği öneme. Bu konuyu konuşunca babamla “Alışırsın oğlum…” diyor hep. Babam diyorsa doğrudur. İnşallah tez zamanda alışırım jilete, tıraşa ve sakalsız gezmeye.

  Her şeyi referanduma götüren hükümetimiz seçimden sonra yapacağı referandumda bu konuya da yer verse keşke. Her şeyi paket halinde oyluyoruz ya bunu da oylayalım. Dini simge olmayacak şekilde sakal bırakmak serbest olsun. :) En azından kirli sakal yahu. Müdürlere yetki veririz ve hacı gibi gelenleri içeri almayız. Olmaz değil mi? Biliyorum olmaz! Olsun umut fakirin ekmeği işte.

  Görünen o ki bana ne hükümetten ne de referandumdan fayda var. Dedim ya el mahkum. Tıraş olmaktan başka bir şansım yok ne yazık ki. İnşallah tez zamanda bu duruma alışırım.

  Elveda sakallarım… Bundan sonra pek sık görüşemeyeceğiz. Bu zamansız ayrılık ikimizi de çok üzüyor biliyorum. İnan elimden bir şey gelmiyor. Yoksa seni terk eder miyim hiç? Söylemek çok zor ama söylemeliyim: Elveda!

Not: Tıraş kelimesini lütfen doğru yazalım. Aradaki “ı” harfini unutmayalım. Traş—-Tıraş

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Pamukkale ve hierapolis
Pamukkale / Hierapolis / Denizli

Denizli sınırları içerisinde bulunan ve yılda 2 milyon turistin ziyaret ettiği bir miras Pamukkale. Bembeyaz görüntüsü ile travertenler büyülüyor ziyaret...

Kapat